eReport.sk
Poslanec Národnej rady (NR) SR Roman Malatinec (Hlas-SD)
Poslanec Národnej rady (NR) SR Roman Malatinec (Hlas-SD) zdroj: yt/ereport

VIDEO Rokovanie o STVR: Malatinec chce, aby Slovenská televízia vysielala programy pre krajanov


Slovenská televízia a rozhlas (STVR) by mala vysielať aj programy zamerané na Slovákov žijúcich v zahraničí. Poslanec Národnej rady (NR) SR Roman Malatinec (Hlas-SD) to navrhuje zaradiť medzi hlavné činnosti inštitúcie. Zmenu chce presadiť cez pozmeňujúci návrh k zákonu o Slovenskej televízie a rozhlase (STVR).

Pozmeňujúci návrh hovorí o „doplnení činnosti STVR vysielať programy zamerané na Slovákov žijúcich v zahraničí – jednak tých, ktorí tvoria slovenské autochtónne menšiny v okolitých krajinách strednej a východnej Európy a slovenské tradičné komunity v krajinách západnej Európy a zámoria, ako aj vysťahovaných Slovákov z novších migračných vĺn tzv. novej diaspóry“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke zľava minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD) a minister školstva, mládeže a telovýchovy ČR Mikuláš Bek
  2. Tomáš Taraba
  3. poslankyňa NR SR Zora Jaurová (PS)

Budovanie silnejších vzťahov medzi Slovákmi žijúcimi v zahraničí a SR

Zmena by podľa poslanca mohla prispieť k budovaniu silnejších vzťahov medzi Slovákmi žijúcimi v zahraničí a SR, k rozšíreniu povedomia o problematike tzv. krajanstva a prispieť k udržiavaniu a rozvoju slovenského povedomia vo vzťahu k Slovákom žijúcim v zahraničí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Rokovanie o STVR: Malatinec chce, aby Slovenská televízia vysielala programy pre krajanov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne