eReport.sk
Veronika Remišová v štúdiu TA3.
Veronika Remišová v štúdiu TA3. Zdroj: ta3.com

VIDEO Remišová neprestáva prekvapovať! Bolo to na uterák, odkázal jej mladý Kaliňák

Pri podpredsedníčke vlády a šéfke strany Za ľudí Veronike Remišovej môže mať občan – volič neraz pocit, že ide političku, ktorá mnoho vecí netuší či nevie. Minulý týždeň šokovala žurnalistov, keď „prehliadla“ na vláde, ktorej rokovania sa sama zúčastnila, hlasovanie o novom šéfovi Slovenskej informačnej služby. A ostatnú nedeľu počas diskusnej relácie na TA3 nedokázala ako členka vlády odpovedať otázku šéfa Smeru Roberta Fica. Jeho stranícky kolega Erik Kaliňák na sociálnej sieti v tejto súvislosti poznamenal, že Remišová „dala nekompetentnosti úplne nový rozmer.“

Ako sme vás už informovali, už úvod nedeľnej televíznej diskusie naznačil, že expremiér nemieni vicepremiérku vôbec šetriť a sarkasticky jej pripomenul, čo pred novinármi predviedla, keď nevedela o jednom z kľúčových bodov rokovania vlády, na ktorej bola fyzicky prítomná.

“Hlavne chcem povedať, že dnes rád vidím pani Remišovú, pretože mal som o ňu mal strach v stredu po vláde. Bola na tlačovej konferencii a bola zjavne dezorientovaná. Vôbec nevedela o čom sa rokovalo na vláde, hoci na vláde sedela a vôbec nevedela, že sedela pri bode, ktorý sa týkal šéfa SIS. Dúfam, že dnes ste v poriadku pani Remišová,” netajil zjavnú škodoradosť Fico.

Potrebujem pomôcť, naliehal Fico

Šéf Smeru Remišovú “vykoľajil” aj pri otázke, keď sa jej opýtal, v akej výške schválila vláda, ktorej je súčasťou, rodičovský príspevok pre rok 2021. Otázke predchádzala diskusia, v ktorej Remišová čelila Ficovej kritike týkajúcej sa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a zvyšovaniu DPH, ktorú avizoval minister financií Igor Matovič.

„Ale k tej rodinnej politike. Pani podpredsedníčka vlády, povedzte mi, na rok 2021 ste si schvaľovali rodičovský príspevok v akej výške? Lebo ja si nepamätám. Vy ste si schvaľovali rodičák,“ vyzval Remišovú na odpoveď Fico. „No dokončite, pán Fico,” reagovala zaskočená vicepremiérka. „No potrebujem pomôcť, lebo ja to neviem,“ nedal sa odbiť Fico, Remišová však naďalej odmietala povedať, v akej výške schválil vládny kabinet, v ktorom sedí rodičovský príspevok. „Nech sa páči,“ opäť vyzvala Fica, aby pokračoval vo svojom monológu. Trpezlivosť však dochádzala už aj Ficovi: „Nie, počkajte, však ste to vo vláde preboha, pýtam sa, ste schvaľovali na rok 2021 rodičovský príspevok. Aký je? Koľko ste schválili?“

Ja nemám deti, uviedol bezradný moderátor

Remišová však opäť v podstate zopakovala svoju predošlú reakciu s tým, že si “pomohla” argumentom, že “moderátor”: „Dokončite. Otázky dáva pán moderátor. Nech sa páči.“ Fico znova zopakoval, čo chce od nej vedieť: „Počkajte, počkajte, to je nejaký problém. Ešte raz.“ Následne sa do debaty zapojil aj moderátor Norbert Dolinský, ktorý sa priznal, že tiež nepozná odpoveď: „Ja nemám deti, ja to neviem zodpovedať, poviem pravdu.“

Fico následne položil otázku Remišovej naposledy „Tak pani ministerka, ste vo vláde a sa vás pýtam na aktuálnu sumu rodičovského príspevku na rok 2021. Koľko to je? Veď mi to povedzte, to je také tajomstvo?“ A Remišová si išla svoje: „No dokončite, pán Fico. Otázky dáva pán moderátor.“ A Fico už len na jej adresu sucho skonštatoval: „Jasné, že netuší…”

Fico: Tak to je teda dobrá hanba

A neskôr ešte dodal: „Rodičia, ktorí pracujú a ktorí majú deti si hlavne zaslúžia vládu a ministrov, ktorí vedia o čom rozhodujú. Vy ste v stredu netušili o čom ste rokovali a je nanajvýš trápne, trápne, že ja strácam čas niekedy s človekom, ktorý nevie elementárne veci. Pani podpredsedníčka vlády, tak to je teda dobrá hanba. Vy netušíte, aký je rodičovský príspevok. Prepáčte, tak to je naozaj už na hodenie uteráka do ringu…”

Zdroj: ta3.com

Smerák Erik Kaliňak, ktorý zdieľal video z duelu Fico – Remišová, si rovnako neodpustil štipľavý komentár adresovaný vicepremiérke: „Viem, že V. Remišová je žena a treba byť slušný, ale dnes dala nekompetentnosti úplne nový rozmer.”

Zdroj: fb/kalinakerik

Zdroj: ta3.com

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport