eReport.sk
Vpravo Richard Sulík (SaS) vľavo Veronika Remišová (Za ľudí).
Vpravo Richard Sulík (SaS) vľavo Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Remišová na znak solidarity vypla deťom kúrenie! Sulík ju prudko zosmiešnil

Na to, ako riešiť hrozbu možnej plynovej krízy na Slovensku, majú zjavne odlišné názory. Kým Remišová takpovediac spriada plány, ako by sa mohla naša krajina stať nezávislou od ruského plynu, Sulík sa drží skôr faktov. Úvahy kolegyne z vlády sú podľa šéfa liberálov v podstate skôr na smiech. A otvorene to aj povedal na kameru.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) si myslí, že Slovensko by malo hľadať možnosti diverzifikácie dodávok energií. Hovorí to hlavne v kontexte konfliktu na Ukrajine, ktorý môže ohroziť napríklad dodávky plynu. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) na túto myšlienku reagoval útočne, s iróniou a štipľavým humorom. Remišová zašla ešte ďalej a vypla plynové kúrenie vo svojej domácnosti, v ktorej vychováva deti.

„Zabezpečenie a diverzifikácia dodávok, toto by malo byť súčasťou dlhodobého strategického plánu, aby Slovensko, podobne ako to urobilo Poľsko, znížilo svoju závislosť od Ruska,“ povedala včera na tlačovej besede Remišová.

Sulík: Keď niekde padne a navŕta zdroj, podporím to

Sulík však pre Remišovej myšlienku nenašiel v sebe veľa pochopenia a reagoval tak, ako je už v tejto koalícii pomaly pravidelným zvykom – útočne, no tentokrát aspoň s dávkou humoru: „Neviem si dobre predstaviť, ako by sme toto vedeli spraviť. Tých päť miliárd kubických metrov plynu, ktoré ročne dovážame z Ruska vám nespadne len tak z neba. Ale keď padne, prípadne keď padne niekde Remišová a navŕta zdroj o tejto výdatnosti, tak to treba len podporiť,“ vyhlásil šéf liberálov v stredu pre RTVS.

VIDEO Veronika Remišová a Richard Sulík o situácii s ruským plynom na Slovensku pre RTVS

Zdroj: rtvs.sk

Vypla deťom kúrenie, našťastie v Bratislave nemrzne

Ako už vieme, konflikt na Ukrajine sa vyvíja veľmi rýchlo a dynamicky. A Remišová na nič nečaká! Na sociálnej sieti oznámila, že ako prejav solidarity s ukrajinskými deťmi tým svojim vypla plynové kúrenie!

„Preto dnes vypínam plynové kúrenie v našom byte. Áno, bude nám možno trochu zima. Ale aj naše deti chcú aspoň takto prejaviť solidaritu s deťmi na Ukrajine, ktoré sa nemajú kde skryť pred mrazom, pretože ruskí vojaci zničili ich detské izby a sny a zabili ich otcov. Nie každý si môže dovoliť kúrenie vypnúť, ale každý z nás môže znížiť teplotu, namiesto auta ísť verejnou dopravou, spotrebúvať menej energií. Teraz je čas, aby Európa vyjadrila solidaritu s utrpením ľudí na Ukrajine,“ uviedla Remišová.

Mimochodom, možno povedať, že vicepremiérke pri jej akte solidarity našťastie takpovediac hrá do karát aj počasie. Denné teploty v Bratislave sú vo štvrtok na to, že je február, vskutku príjemné. Šplhajú sa pomaly k 15-tim stupňom Celzia.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  2. Marián Kéry (Smer-SD
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  4. Policajti si prezerajú materiálne škody po ostreľovaní ruskou armádou v Kyjeve vo štvrtok 24. februára 2022.
  5. čaputová heger
  6. Na snímke z videa zľava Markéta Pekarová Adamová a Petr Holec.
  7. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.
  8. Nadežda Machútová počas tlačovej konferencie


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová na znak solidarity vypla deťom kúrenie! Sulík ju prudko zosmiešnil

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti