Karim Benzema, foto:ig/k.b.

Futbalisti Atletica Madrid utrpeli v boji o titul v španielskej lige ďalšiu stratu. V sobotnom zápase na ihrisku Getafe remizovali 0:0, hoci domáci hrali od 70. minúty len s desiatimi hráčmi.

Zaváhanie svojho mestského rivala využil Real, ktorý vďaka dvom gólom Karima Benzemu zo záveru zápasu otočil duel s Elche a vyhral 2:1. Na vedúce Atletico stráca „biely balet“ šesť bodov, tretia Barcelona má zápas k dobru, a keď v pondelok zdolá poslednú Huescu, dostane sa na druhú priečku a na Atletico bude strácať štyri body. Atletico mohlo na ihrisku Getafe rozhodnúť po tom, ako v 70. minúte dostal červenú kartu Allan Nyom. Sedem minút pred koncom však trafil Luis Suarez oblúčikom len žrď a potom dve veľké šance nevyužil Moussa Dembele.

Zdroj: video:yt/laligasantander

Veľký tlak nepremenili „Los Colochoneros“ na gól. „Spravili sme pre víťazstvo všetko, ale nedostali sme loptu do bránky. Máme aspoň bod,“ povedal podľa agentúry AFP brankár Jan Oblak. „Očakával som takýto zápas. Aj bod má svoju cenu a posúva nás dopredu,“ dodal tréner Diego Simeone. Jeho tím čaká v stredu odveta osemfinále Ligy majstrov 2020/2021 na štadióne londýnskej Chelsea Stamford Bridge. Doma prehralo Atletico s „The Blues“ 0:1.

Dôležité tri body vydrel Real po obrate v záverečnej pätnásťminútovke s Elche. Hrdinom obhajcov titulu bol francúzsky útočník Benzema, ktorý v 75. minúte hlavou vyrovnal a v 91. minúte krásnou krížnou strelou ľavačkou zabezpečil domácim víťazstvo.