eReport.sk
R. Kaliňák v najnovšom videu, foto:fb/rk.

VIDEO R. Kaliňák: Prieskum dôveryhodnosti dopadol pre médiá katastrofou. O úspechoch vlády neinformujú


Frajermi na záver sú podľa Kaliňáka televízie Markíza a JOJ. Ich dôveryhodnosť spravodajstva sa prepadla na žalostných 15%. Podľa podpredsedu vlády ide o odpoveď verejnosti na politickú nadprácu aktivistických novinárov.

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) v pravidelnom formáte informoval o témach, ktoré sa nezmestili na tlačové konferencie a nedostali sa do médií. Upozornil napríklad na najnovší prieskum dôveryhodnosti médií, ale priblížil aj výsledky prvého výjazdového rokovania vlády po atentáte na premiéra.

Nedôveryhodné médiá

Skrátený prepis vyjadrenia Roberta Kaliňáka:

Dobrý večer, milí priatelia. Uplynulý týždeň bol zverejnený prieskum dôveryhodnosti slovenských médií a výsledky boli naozaj katastrofálne. Dôvera slovenských médií je historicky najnižšia. Verí im len 25% opýtaných. Pre mňa je nesmierne dôležitá správa, že na druhej strane 75% ľudí si zachovalo zdravý úsudok. A ešte lepšia správa je, že toto číslo rastie. Takto to dopadne vždy, keď sa médiá namiesto informovania rozhodnú ľudí bombardovať jediným povinne správnym názorom. Či už na pandémiu alebo vojnu a všetko ostatné považovať za extrém, dezinformácie a nezmysly. Ľudia nie sú hlúpi. Veľmi rýchlo pochopili, že veľakrát obyčajný bloger na Youtube informuje pravdivejšie, bez záujmu politicky manipulovať verejnosť, ako sme to mali možnosť vidieť posledné roky v réžií veľkých korporátnych médií.

Ale najdôležitejšia informácia z daného prieskumu o dôveryhodnosti médií, ktorá absolútne definuje zúfalý stav kvality spravodajstva na Slovensku je, že až takmer polovica Slovákov sa vyhýba správam. Po ich spustení v televízii alebo rádiu ich radšej vypnú. Práve preto som rád, že sa vládnej koalícii tento týždeň v Národnej rade podarilo schváliť zákon o Slovenskej televízii. Ten pomôže vrátiť do verejnoprávnej televízie a rádia zdravý úsudok, objektivitu a pluralitu názorov, ktorá tam tak zúfalo posledné tri roky pod vedením Matovičových ľudí a progresívnych redaktorov chýbala. Pred voľbami sme sľubovali poriadok aj s médiami. A pevne verím, že STVR bude výkladná skriňa objektívneho spravodajstva a strážnym psom demokracie, ktorý dá priestor všetkým názorom, nielen tomu “správnemu”.

Úspechy vlády bez medializácie

Minulú stredu sa konalo prvé výjazdové zasadnutie vlády od atentátu na predsedu vlády Roberta Fica. Aj napriek tomu, že bez Roberta Fica to nemá tu správnu atmosféru. V Rimavskej sobote sme finančne podporili množstvo regionálnych projektov. Obzvlášť ma teší, že finančnej pomoci sa dočkali všetky obce v okresoch RS a PT. Realizáciu týchto projektov môžeme vďaka novoschváleným zákonom o verejnom obstarávaní očakávať už túto jeseň.

V Rimavskej Sobote sme však schválili aj tri veľké investičné výzvy pre Slovensko. Napriek tomu som na ceste z Rimavskej Soboty nepočul žiadne dobré správy z výjazdového rokovania vlády, ale len staré dobré strašenie. Vraj zodpovednosť za najhorší deficit v Európskej únii za minulý rok, ktorý budeme musieť do budúcna konsolidovať pod dozorom Európskej komisie, nesie súčasná vládna koalícia.

Drahí liberálni experti, sranda bokom. Nie my, ale posledné tri vlády Matoviča, Hegera a hlavne Ódora zvýšili zadlženie Slovenska o 24 miliárd a nám zanechali ten najhorší deficit verejných financií v celej Európskej únií. A to bez jediného kritického slova médií a kvázi expertov, ktorí dnes kričia najhlasnejšie. Dnes je tou najťažšou úlohou vládnej koalície a špeciálne Laca Kamenického dať dokopy verejné financie, ktoré pravicové vlády už spravidla na Slovensku rozvracajú. A my, ľavičiari, ich krvopotne dávame dokopy. A to za dodržania tej najťažšej podmienky – minimálneho dopadu na kvalitu života bežného Slováka.

Nezákonnosti bývalých vlád

Aj keď základnou politickou výbavou SMERu je pozerať sa dopredu, je našou psou povinnosťou vysporiadať sa s obdobím 2020 – 2023, kedy dochádzalo k rozkladu štátu na všetkých jeho úrovniach. Môj štátny tajomník na ministerstve obrany Igor Melicher odprezentoval na piatkovej tlačovej konferencii všetky argumenty a dôkazy, ktoré nás viedli k podaniu troch rozsiahlych trestných oznámení nielen na bývalého ministra Naďa. Ale aj na podozrivých členov vlády z tých najvážnejších zločinov. Odovzdaním našej protivzdušnej obrany v hodnote viac ako pol miliardy eur hrubo prekročili svoje ústavné právomoci, ako vlády v demisii a spôsobili aj škody veľkého rozsahu. Za to musia niesť nielen politickú, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť.

Pred dvomi týždňami sa konali voľby do Európskeho parlamentu a aktuálne v Bruseli prebiehajú horúce rokovania o tom, ako bude vyzerať zloženie Európskej komisie a samozrejme kto bude na jej čele. Európska únia urobila za posledné roky veľa chýb a zišla z cesty mieru, prosperity a starostlivosti o kvalitu života občanov členských štátov. Nezmyselné rozhodnutia ničiace našu ekonomiku známe ako Green Deal. Podozrivé obchody s vakcínami, ktoré sa aj u nás prešetrujú. Neúčinné sankcie, podporovanie vojny, nezodpovedná migračná politika či bezhlavé presadzovanie dúhovej ideológie. Všetko výzvy, s ktorými sa budeme musieť vysporiadať. Možno nie je v našich silách ovplyvniť zloženie EK, ale určite je dôležité vybrať správnu frakciu pre našich novozvolených europoslancov, aby hlas Smeru bolo v Bruseli počuť zásadnejšie.

No a dnes máme dvoch frajerov na záver. Televízia Markíza a televízia JOJ. Ich dôveryhodnosť spravodajstva sa prepadla na žalostných 15% a je jasnou odpoveďou verejnosti na politickú nadprácu aktivistických novinárov, ktorí veľakrát robia politiku za svojich neschopných obľúbencov, ktorí dnes sedia v opozícii.

Peknú nedeľu priatelia.

Zdroj: YouTube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO R. Kaliňák: Prieskum dôveryhodnosti dopadol pre médiá katastrofou. O úspechoch vlády neinformujú

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne