eReport.sk
Michal Šimečka, Matúš Vallo Zdroj: Facebook MŠ

VIDEO Progresívci v Bratislave sa medzi sebou hádajú kvôli zvýšeniu platu Vallovmu človeku


Progresívci si počas zasadnutia zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti nič nedarovali, pričom zazneli výčitky, ktoré sa týkali klamstiev, pokryteckého správania a neodôvodneného zvyšovania platu.

Na zasadnutí zastupiteľstva MČ Bratislava – Nové Mesto na konci apríla sa udiala zaujímavá vec. Pustili sa do seba členovia a spolupracovníci strany Progresívne Slovensko a Vallovi ľudia. Jadrom sporu bolo razantné zvýšenie platu starostu bratislavského Nového Mesta.

Takto bačujú progresívci

Spor sa teda týka viacerých osôb. Konkrétne primátora Bratislavy Matúša Valla, jeho viceprimátora Jakuba Mrvu, starostu mestskej časti Nové Mesto Matúša Čupku, jeho zástupcu Pavla Troiaka a poslanca zastupiteľstva mestskej časti Nové Mesto Maroša Dulaja.

Valla asi predstavovať netreba. Mrva a Čupka v komunálnych voľbách v roku 2022 kandidovali s podporou Valla a progresívcov. Troiak a Dulaj sú obaja členovia PS, pričom Troiak za PS kandidoval aj v posledných parlamentných voľbách.

V jednom zo svojich viacerých vystúpení Dulaj kritizoval zástupcu starostu Troiaka. Vyčítal mu, že sa mu vyhrážal vylúčením z Progresívneho Slovenska. Dulaj totiž odmietol hlasovať za zvýšenie platu starostu Čupku o 25 percent s tým, že na zvýšenie nie je dôvod.

„Ešte oznámim aj všetkým ľuďom, čo mi napísal Jakub Mrva, viceprimátora Bratislavy, Vallov človek. Že ak nechcem za toto (pozn. zvýšenie platu) hlasovať, mám vybrať poslaneckú kartičku a bude v bezpečí… Ja mám taký dojem, že Vallo dosadil Čupku za starostu, Čupka má svojich poslancov v zastupiteľstve a tí poslanci sú zo strán PS, SaS a Team Bratislava. Keď klamú smeráci, Hlas, SNS, tak vám to vadí. A keď klame váš človek z Teamu Bratislava, tak vám to nevadí,“ vyhlásil počas rozpravy Dulaj.

Poslanci Čupkovi zvýšenie platu nakoniec odsúhlasili. Od mája poberá mesačný plat vo výške 5739 eur. Ide o základný plat zvýšený, ako už bolo spomínané, o 25 percent.

Zdroj: TikTok, zastupitelstvo.sk, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Progresívci v Bratislave sa medzi sebou hádajú kvôli zvýšeniu platu Vallovmu človeku

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre