eReport.sk
Poslanec NR SR Erik Tomáš
Erik Tomáš (Hlas-SD), foto:fb/eriktomas

VIDEO Poslanci schválili návrh Hlasu na mimoriadne zvýšenie dôchodkov. Tomáš: Stal sa malý zázrak!

Návrh na rýchlejšie zvyšovanie dôchodkov z dielne HLASu stále žije. Parlament dnes do druhého čítania posunul historicky po prvý raz návrh HLASu na zmenu valorizácie dôchodkov. V prípade jeho schválenia mali zvyšovať nielen k 1. januáru, ale aj k 1. júlu, pokiaľ bude inflácia vyššia ako päť percent.

Po troch rokoch prešiel opozičný návrh

Chcem oceniť, že prvýkrát po troch rokoch vďaka hlasom troch vládnych, viacerých nezaradených, no najmä opozičných poslancov vrátane SaS prešiel návrh HLASu v prospech ľudí aspoň do druhého čítania. Dôchodcovia si zaslúžia oveľa väčšiu pomoc, ako sa odteraz od vlády dočkali. Preto verím, že zvyšok vládnej koalície počas ďalšieho rokovania prehodnotí svoj postoj a pomôže definitívne schváliť tento návrh, ktorý seniorom výrazne uľahčí boj s drastickým zdražovaním,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Zdroj: fb/eriktomas

Hlas predkladá návrhy

HLAS už predložil vyše 40 návrhov zákonov na pomoc ľuďom. Doteraz však vládna koalícia neumožnila ani len rokovať o žiadnom z nich. Mnoho návrhov smerovalo práve na uľahčenie života seniorov.

Foto: fb/eriktomas

Návrh na zvyšovanie dôchodkov už k 1. júlu podporila aj Jednota dôchodcov Slovenska. Mrzí ma, že neboli úspešné aj tie zákony, ktoré dôchodky priamo zvyšovali. Náš návrh však umožní seniorom, aby im štát zdvihol dôchodky častejšie ako raz ročne. Verím, že sa ho napokon podarí schváliť,“ dodal podpredseda HLASu Erik Tomáš


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poslanci schválili návrh Hlasu na mimoriadne zvýšenie dôchodkov. Tomáš: Stal sa malý zázrak!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti