eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO PORIADNY NÁKLAD Krajniak s Grendelom v punkovej kapele: Nadávky, ale aj tragédia v pozadí

Toto musíte vidieť! Zdá sa, že členovia súčasnej vlády sa dokázali v minulosti poriadne odviazať. Navonok vystupujú ako distingvovaní páni v oblekoch s kvetnatými frázami na jazyku, no v minulosti to boli poriadni pankáči. O kom je reč? O súčasnom ministrovi práce Milanovi Krajniakovi a podpredsedovi parlamentu Gáborovi Grendelovi.

Vyzerá to ako tuctový derivát slovenskej punkovej kapely, elektrické gitary, bicie, svetelná šou ako z hlbokých deväťdesiatok. V popredí sú “headlineri”. Jeden drží gitaru, druhý je zrejme doprovodný spevák. V tom odpália poriadnu šou, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani folkpunkové hviezdy na Šláger TV. A vtedy vám to docvakne.

Drvivá väčšina

“Potkanýýýýý,” zvýskne na úvod vystúpenia bizarného videa muž, ktorý sa nápadne podobá na Jeana Rena. Ako vtipný doplnok mu z gitary visí plyšový potkanisko. „Myš, malá sa zhulila, teraz sní hrozné sny, Slovensko ovládli človeko- potkany,” rozbalí to falošný Jean a divák v ňom už spoznáva člena súčasnej vlády. Milan Krajniak to rozbalí na “plné gule” a čoskoro sa k nemu pridáva kapelový parťák, ktorý je zhodou okolnosti aj jeho spojencom v súčasnej vláde.

Zdroj: Youtube/Drvivá väčšina

Gábor Grendel vo formálnej košeli s kravatou prikladá ruku či skôr hlas k dielu a ozve sa refrén: „A, keď nechceš kradnúť iba v malom, dohodni si kokakolu s Jarom.”

Takýto zvláštny výjav môžete vidieť na videozázname koncertu kapely Drvivá väčšina z roku 2013, v ktorej boli ťahačmi práve Grendel s Krajniakom. Ako je možné, že ste o tomto skvoste nepočuli? Tento briliant slovenskej rockovej scény je totiž sedem rokov starý, no stále si ho fajnšmekri môžu pozrieť na webe.

Potkany

Ako nám súčasný minister práce prezradil, projekt Drvivá väčšina nebol určený pre veľké pódiá, ale len pre najbližších. „Pre priateľov sme urobili dva roky po sebe vianočné koncerty, pre kamarátov. Vždy pred Vianocami sme si nacvičili pár pesničiek. V podstate to boli len vianočné koncerty pre kamarátov,” vysvetlil pre eReport Krajniak. Spomínaná skladba na prvý pohľad sa dotýka vtedajších najvypuklejších politických káuz, ale aj niektorých kontroverzných politikov, ako je napríklad Marian Kotleba.

V refréne sa spomína Jaro s kokakolou. Ide o referenciu na vtedajšieho šéfa finančnej skupiny Penta, ktorý sa mal objavovať v konšpiračnom byte v Bratislave v spoločnosti mocných mužov vtedajšej politiky. Napríklad s Robertom Ficom mal popíjať kokakolu. Kurióznym je, že v spise Gorila sa spomína napríklad aj samotný Krajniak. Na to v texte piesne Potkany asi pozabudol.

Skladba s príznačným názvom sa nezaobíde aj bez nadávok, ktoré sú v rámci videa scenzurované “vypípaním”. „Všetky texty, ktoré sme spievali boli satira alebo provokácia,” osvetlil texty skladieb Krajniak. Taktiež podčiarkol, že je veľkým rockovým fanúšikom a v aute má naladené rádio hrajúce práve rockové hity.

Zdroj: Youtube: Drvivá väčšina

Tragická história

Výstrelok súčasných politikov nesie v sebe, ale aj určité tragické pozadie. Jedným z členov kapely bol totiž Robert Žitňanský, bývalý manžel súčasnej poslankyne za stranu Za ľudí Jany Žitňanskej. „Dávno to už neexistuje a, žiaľ, Robert Žitńanský je nebohý,” dodal Krajniak k smutnej histórii kapely. Žitňanský prišiel o život v Bruseli, kde ho zrazil automobil. Dlhé mesiace bol napojený na nemocničné prístroje, no nakoniec zraneniam podľahol.

Ustanovujúci snem strany Nová väčšina z roku 2012 (zľava: Daniel Lipšic, Gábor Grendel, Jana Žitňanská a Robert Žitňanský) – Foto: tasr

Práve Žitńanský so svojou vtedajšou manželkou, ale aj Danielom Lipšicom bol spoluzakladateľom hnutia Nova, ktoré vzniklo v roku 2012. Zaujímavosťou je, že politický subjekt mal v názve spočiatku slovné spojenie “Nová väčšina”. Práve to sa aj zhodou náhod podobá na názov spomínanej kapely.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport