eReport.sk
Elitní policajti počas zásahu pred bytom podozrivého.
Elitní policajti počas zásahu pred bytom podozrivého. Zdroj: fb/polícia

VIDEO Polícia udrela: Už ho máme! Hrozba teroristického útoku je definitívne odvrátená

SPIŠKÁ NOVÁ VES – Polícia v noci na piatok zadržala muža, ktorý sa vyhrážal masovou vraždou na Spiši. Policajný zbor (PZ) SR o tom informoval na sociálnej sieti s tým, že Národná kriminálna agentúra s útvarom osobitného určenia vykonala zaisťovaciu akciu s krycím názvom PAS.

„Zameraná bola na zadržanie osoby, ktorá sa mala na sociálnych sieťach vyhrážať plánovaním masovej vraždy,“ uvádza polícia, ktorá zároveň zverejnila časť videozáznamu zo zadržania.

Zaistili rozhodujúce digitálne stopy

K zadržaniu osoby výrazne prispel odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi. „Vykonali sme tiež domovú prehliadku, pri ktorej sme zaistili rozhodujúce digitálne stopy. Z doposiaľ vykonaných vyšetrovacích úkonov vyplýva, že hrozba teroristického útoku súvisiaca s videami na YouTube, ktoré sa posledné dni šírili internetom, je definitívne a jednoznačne odvrátená,“ ubezpečuje polícia.

Podrobnosti si muži zákona zatiaľ nechali pre seba

Zadržaná bola jedna osoba, nejde však o Aleša Š., ako to prezentoval názov užívateľského účtu na portáli YouTube. V tejto súvislosti polícia žiada verejnosť, aby bola pri manipulácii s obsahom na sociálnych sieťach a v celom internetovom priestore mimoriadne ostražitá. „Každá informácia sprístupnená širokému spektru užívateľov je mimoriadne náchylná na zneužitie. V súčasnom štádiu trestného konania nebudeme zverejňovať žiadne ďalšie informácie, no v momente, keď to procesná situácia dovolí, poskytneme viac,“ uzatvára polícia.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Polícia udrela: Už ho máme! Hrozba teroristického útoku je definitívne odvrátená

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php