eReport.sk
Počasie komplikuje železničnú dopravu! Kde vlaky meškajú?
Kalamitná situácia paralyzovala na východe Slovenska vlakovú dopravu. Foto: fb/zssk.sk

VIDEO Počasie komplikuje železničnú dopravu! Kde vlaky meškajú? Diaľnicu pod Tatrami už sprejazdnili

Počasie komplikuje železničnú dopravu! Obmedzenia sú najmä v Tatrách, na Orave a pri Kremnici. Vlaky meškajú v nízkom rozsahu. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Rie Feik Achbergerovej pre TASR.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. počasie, mráz
  2. Pozor na záveje!
  3. Silné mrazy začali SHMÚ Lomnický štít mínus
  4. Počasie komplikuje železničnú dopravu! Kde vlaky meškajú?

„Zastavená doprava bola zo strany ČR, u nás na trase Kúty – št. hranica na žiadosť Polície ČR z dôvodu pokusu o samovraždu na strane ČR. Zmeškané vlaky boli dva v trvaní 40 a 78 minút,“ priblížila.

Je pripravená náhradná doprava autobusmi

ŽSR počas tohto víkendu pre zlé počasie zaviedli na celom Slovensku tzv. stupne zimných opatrení. „V rámci nich je aj presný plán zimnej údržby, aby sa riziko obmedzenia plynulosti a bezpečnosti dopravy znížilo na minimum. V prípade nezjazdnosti trate je pripravená náhradná autobusová doprava,“ dodala hovorkyňa.

Aktuálne o zjazdnosti ciest

Diaľnicu D1 v úseku Mengusovce – Spišský Štvrtok pod Tatrami po sobotňajších (4.2.) hromadných nehodách a kalamite v nedeľu po viac ako 24 hodinách sprejazdnili. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že obojsmerne je tam znížená rýchlosť na 100 kilometrov za hodinu.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Podarilo sa sprejazdniť i cestu medzi Starou Lesnou a Veľkou Lomnicou a tiež z Vrbova do Žakoviec v Kežmarskom okrese.

Polícia bude informácie aktualizovať

Polícia tiež informovala, že ostávajú naďalej neprejazdné cesty medzi Žakovcami a Huncovcami, okres Kežmarok, medzi Mlynicou a Veľkým Slavkovom pri Poprade a tiež z Kežmarku do Strání pod Tatrami. Informácie o prejazdnosti jednotlivých ciest bude PZ priebežne aktualizovať.

Zdroj: fb/polícia

V okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča naďalej platí prvý kalamitný stupeň. Cestári sa po nepriaznivom počasí a viacerých kolíziách snažia rozšíriť a dočisťovať cesty naprieč celým regiónom. Počas víkendu bola jazda na viacerých úsekoch komplikovaná a cesty boli ťažko zjazdné, na čo upozorňovali aj vodiči na sociálnej sieti. V sobotu sa na diaľnici pod Tatrami stalo viacero hromadných nehôd, pri tej najväčšej sa zrazilo až 30 áut.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Počasie komplikuje železničnú dopravu! Kde vlaky meškajú? Diaľnicu pod Tatrami už sprejazdnili

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti