eReport.sk

VIDEO Perly z parlamentu! Buzeranti, muži v sukni a nadrogovaný saskársky pes

Pandémia – nepandémia téma interupcií pravidelne zamestnáva parlament. Tak tomu bolo aj v uplynulé pracovné dni. Nie je žiadnym tajomstvom, že celú vec nadmieru prežívajú najmä konzervatívne orientovaní poslanci a liberáli, ktorí si navzájom nič nedarujú.

Schytávala to najmä šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková, ktorá dlhodobo bojuje za práva žien na interupciu. To sa však mnohým nepozdáva. Svoje si vraj už v minulosti musela vypočuť najmä od Štefana Kuffu, ktorý kedysi sedel v parlamente za OĽANO, potom sa objavil na kandidátke Kotlebovcov. „Pán poslanec Kuffa spomínal rôzne veci. Pán poslanec, vy často, keď sa bavíte so ženami, keď sa bavíte aj so mnou, veľmi často ma urážate, dehonestujete, vysmievate sa. Keď som bola naposledy u vás, ste ma nazvali LGBTI a že patrím, prepáčte, citujem „k buzerantom a že som mužatka“ a takéto veci,“ vytkla mu v rozprave Cigániková.

Cigániková sa sťažuje na Kuffu. Vraj jej nadáva do buzerantiek, transverstitov a LGBTI agentov. – Foto: tasr

Kuffa sa ohradil, že to nie je pravda. „Pán Kuffa, neklamem a teda pozor, Boh vás vidí. Ja by som len chcela povedať, že nie je to pekné,“ trvala na svojom Cigániková, podľa ktorej bol toho svedkom aj jej kolega Miroslav Žiak. „Štefan Kuffa ma tento týždeň v rozhovore medzi štyrmi očami nazval mužatkou a transverstitom,“ posťažovala si na sociálnej sieti poslankyňa, ktorá zverejnila aj krátky zostrih toho, ako jej v parlamente nakladajú.

Štefan Kuffa tvrdí, že Cigániková je muž v sukni a tak sa k nej bude aj správať. – Foto: tasr

Kuffa má na to iný názor. „Ja som ťa nenazval buzerantkou, to ja viem, ako som ťa nazval. Ty si agentka LGBTI a to som ti povedal a takou si a ty sa za to hanbíš. Si agentkou LGBTI,“ trval na svojom svojský poslanec. „Kým tu budete túto agendu presadzovať, aj ja budem vo vás vidieť muža v sukni. A môžete sa rozpučiť. Vy ste pre mňa muž a k mužovi budem aj tvrdo pristupovať. A keď chceš byť žena, nás pani učiteľky vychovávali v úcte k ženám, a ja chcem sa slušne správať k tým ženám, ale vy ženy buďte predovšetkým ženy,“ poučoval Kuffa, ktorý si myslí, že práva psov a mačiek sú SaS prednejšie ako práva nenarodených detí.

„Chcem ti ešte jednu vec povedať hore na tom balkóne, tam keby prišiel aj ten nadrogovaný saskársky pes, nemusíte sa báť. Nepohryzie ich tam, tam je ešte aj farár zo Žakoviec – Marián Kuffa, on by ich tam ochránil pred tým psom. Ale pre vás psy a mačky sú viac než ľudský život. Vy budete psov a mačky chrániť a ľudský život je pre vás nič,“ dodal poslanec. Cigánikovej sa prekvapivo zastal Marián Kotleba.

Kotleba zložil Cigánikovej svojskú poklonu. – Foto: tasr

„Pani poslankyňa Cigániková, ja vás pokladám za ženu, nie za muža v sukni, lebo zase nejaké mantinely musia byť,“ povedal šéf ĽSNS, ale v hodnotových otázkach sa predsa len s liberálkou nezhodne, hoci ju za vystúpenie pochválil. „A ešte vám chcem povedať pani poslankyňa, že bolo na vás vidno, že ste dali do toho obrovskú energiu, aj ste to mali pripravené aj proste skutočne ako z pohľadu tej druhej strany to bolo podľa mňa tak kvalitné, že teraz ako nie v zlom, ale musím to prirovnať, že za váš výstup na ochranu zabíjania detí by sa nehanbil ani diabol advokát,“ prihodil svojský kompliment Kotleba. Celé to nakoniec zaklincoval samotný predkladateľ zákona o interupciách Martin Čepček (OĽANO) podľa ktorého majú ženy jasnú voľbu. „Keď idú použiť reprodukčné orgány, tak asi sa môžu rozhodovať či áno alebo nie,“ zamyslel sa poslanec.

Zdroj: fb/jankabittociganikova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Perly z parlamentu! Buzeranti, muži v sukni a nadrogovaný saskársky pes

Najnovšie