tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrea Kalavská, foto: tasr

VIDEO Pellegrini o náhradníkovi za Krajčího: Prijal by späť Kalavskú?

Nový minister zdravotníctva by mal vedieť presadiť rázne opatrenia v rámci vlády a mať dôveru premiéra Igora Matoviča. Myslí si to predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Mohla by Krajčího nahradiť exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, ktorá svojho času pomáhala aj premiérovi so zvládnutím pandémie?

Marekovi Krajčímu podľa Pellegriniho chýbali manažérske zručnosti a nemal podporu predsedu vlády. Myslí si, že ak ho nahradí zdatný človek, pre manažovanie situácie to môže byť lepšie ako doterajší minister. Krajčí bol blízkym človekom Matoviča, a aj tak ho podľa Pellegriniho premiér nepodržal. Kľúčové preto podľa Pellegriniho bude, či si nový minister, ktorý možno nebude mať až tak blízko k premiérovi, získa jeho dôveru a či bude vedieť vo vláde presadiť rázne opatrenia. Mal by si tiež vedieť vytvoriť dôveru a rešpekt v rámci kabinetu. „Ak to nebude fungovať, tak môže byť aj najlepší manažér, ale ak ho nepodporí vláda, neposunieme sa vôbec ďalej,“ skonštatoval na piatkovej tlačovej konferencii.

Pellegrini ocenil, že Kalavská, ako súčasť jeho kabinetu, bola zapálená pre vec. Nevie si predstaviť, že by nahradila Krajčího. „Veľmi by som sa jej čudoval, ak by si chcela na svoj kariérny život dať nepeknú machuľu, že by začala slúžiť premiérovi Matovičovi,“ reagoval na otázku novinárov. Kalavská sama pred časom vyzvala Krajčího aby z funkcie šéfa rezortu zdravotníctva odišiel. „Úprimne vám poviem, som veľmi nahnevaná na súčasnú vládu, na pána ministra. Toto je katastrofa a už teraz je neskoro odstúpiť a už tam nemá ten pán čo robiť,” adresovala nečakane úprimnú a zúfalú výzvu k ministrovi Krajčímu. 

Zdroj: Facebook Peter Pellegrini

Pellegrini kritizoval, že kríza vo vláde pretrváva, nič sa za týždeň nezmenilo a „divadlo“ naďalej pokračuje. Ak sa aj podarí vláde stabilizovať zdravotnícku situáciu, Pellegrini sa obáva, či zvládne riešiť ekonomické a hospodárske dôsledky, ako aj existenčné problémy obyvateľov. Vedenie štátu je podľa neho v rozklade a ľudia stratili úctu a rešpekt k vláde i k inštitúciám. Vláda preto musí podľa neho skončiť, riešenie vidí v predčasných voľbách.

Zdroj: r, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini o náhradníkovi za Krajčího: Prijal by späť Kalavskú?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku