eReport.sk
Pápež sa rozplakal pri modlitbe!
Pápež František počas verejnej modlitby v centre Ríma. Reprofoto: vaticannews.va

VIDEO Pápež sa rozplakal pri modlitbe! Františkov hlas sa začal chvieť, keď hovoril o Ukrajincoch

Pápež sa rozplakal pri modlitbe! František sa vo štvrtok rozplakal, keď počas verejnej modlitby v centre Ríma spomenul utrpenie obyvateľov Ukrajiny. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pápež František a vedúci vatikánskeho protokolu Leonardo Sapienza.
  2. Na snímke v pozadí uprostred pápež František sa prihovára počas posledného dňa medzinárodnej mierovej konferencie "Cry for peace", ktorú organizuje Komunita svätého Egídia pred Koloseom v Ríme 25. októbra 2022.
  3. Pápež František.

Františkov hlas začal chvieť, keď hovoril o Ukrajincoch, a na chvíľu prestal rozprávať. Podľa agentúry Reuters sa odmlčal na asi 30 sekúnd a keď sa vrátil k modlitbe, lámal sa mu hlas.
František neudržal slzy počas modlitby k Panne Márii, ktorú predniesol pred Stĺpom nepoškvrneného počatia v centre Ríma. Sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie sa v Taliansku tradične oslavuje 8. decembra.

Vedľa pápeža stál starosta Ríma

„Nepoškvrnená panna, dnes by som sa ti chcel poďakovať v mene ukrajinského ľudu,“ uviedol František predtým, ako ho premohli emócie a odmlčal sa.

Zdroj: youtube.com/vatican news

Po chvíli pokračoval: „Namiesto toho ti však prinášam prosby detí, starších, otcov a matiek a mladých ľudí z tej mučeníckej krajiny, ktorá veľmi trpí“. Počas modlitby stál vedľa pápeža starosta Ríma Roberto Gualtieri. Dav veriacich začal spontánne tlieskať, keď si ľudia uvedomili, že František nedokáže hovoriť a plače, opisuje udalosť Reuters.

Od februárového začiatku invázie spomína František Ukrajinu takmer vo všetkých svojich verejných vystúpeniach a voči Moskve je čoraz kritickejší.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pápež sa rozplakal pri modlitbe! Františkov hlas sa začal chvieť, keď hovoril o Ukrajincoch

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti