eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

VIDEO Neuveriteľné! Spôsob, akým vodiči v Kentucky prechádzajú kruháčom, ste ešte nevideli!

To, čo je pre nás samozrejmosťou, je očividne pre Američanov nočnou morou. Na internete koluje video z okresu Rowan County v štáte Kentucky. Z neho je jasné, že pochopenie jazdy po kruhovom objazde je pre niektorých vodičov nadľudský výkon.

Úrady sa na jednej z križovatiek v Rowan County rozhodli vybudovať kruhový objazd. Zrejeme však nečakali, čo tým spôsobia, píše Ladbible. Zo záberov je jasné, že dopravné riešenie je pre tamojších vodičov veľmi mätúce.

Auta totiž úplne ignodrujú pravidlo, podľa ktorého sa na kruhový objazd vchádza a vychádza. Samotní vodiči sa údajne netaja tým, že sú týmto riešením sklamaní. Radšej by tam totiž mali križovatku, ktorá na tom mieste pôvodne bola.

Zdroj: youtube

Spoločnosť, ktorá kruhový objazd vybudovala, video vraj zverejnila preto, aby si vodiči uvedomili, ako sa má správne jazdiť.

Úrady v Spojených štátoch začali s pretlačovaním kruhových objazdov kvôli bezpečnosti. Hlavne v rušných oblastiach ich totiž považujú za lepšie riešenie než bežnú križovatku. Snažia sa o to tiež na základe štatistík, podľa ktorých v oblasti pretrváva veľké množstvo dopravných nehôd. Toto dopravné riešenie znížilo v USA nehodovosť o 38 percent. Podiel smrteľných nehôd vďaka kruhových objazdom klesol dokonca až o 90 percent.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Neuveriteľné! Spôsob, akým vodiči v Kentucky prechádzajú kruháčom, ste ešte nevideli!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti