eReport.sk
Jaroslav Naď. Foto: tasr

VIDEO Naď: Ohlasujem ďalší dar od nášho spojenca, pomôže pred covidom!

Minister obrany Jaroslav Naď sa v sobotu na sociálnej sieti pochválil, že Američania venovali školám v Martine ozónové generátory. Pripomenul, že ide už o druhý dar od USA, o ktorom v priebehu krátkeho času informoval.

Podľa správy zo stránky rezortu obrany, ktorú Naď zdieľal aj s fotografiami Americký tím pre civilno-vojenskú spoluprácu, ktorý pôsobí v Martine, odovzdal dar Veľvyslanectva Spojených štátov amerických určený pre všetky martinské základné školy.

Zdroj: fb/mosr

“Ide o 245 ozónových generátorov v hodnote 75 tisíc USD, ktoré budú slúžiť na dezinfekciu školských priestorov. Ozónové generátory by tak mali prispieť k zamedzeniu šírenia ochorenia Covid-19 v priestoroch škôl. Na podujatí sa zúčastnil aj náš štátny tajomník Marian Majer, ktorí poďakoval americkej strane za ich nezištnú pomoc a taktiež vyzdvihol aj prácu príslušníkov Ozbrojených síl SR, ktorí pomôžu tento dar distribuovať do všetkých škôl v Martine,” informoval rezort.

Galéria :

Americký tím odovzdal dar Veľvyslanectva Spojených štátov amerických určený pre všetky martinské základné školy. – Foto: fb/mosr

Minister pripomenul aj avizovaný milión

Naď správu svojho ministerstva uviedol tým, že pripomenul Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom zahraničných vecí Spojených štátov amerických a Ministerstvom obrany, na základe ktorého máme získať od USA príspevok vo výške jeden milión amerických dolárov.

“Pamätáte si, že som ohlasoval 1 mil usd ako dar od USA na likvidáciu prebytočnej, nebezpečnej a zakázanej munície? Tak dnes ohlasujem ďalší dar od tohto nášho spojenca, a to 245 ozónových generátorov, ktoré pomôžu v meste Martin ochrániť žiakov a učiteľov na školách pred covidom. Ďakujeme veľmi pekne!”, uzavrel svoj status minister Naď.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.