eReport.sk
Zadná časť kamióna a za ním prerazená brána ruskej ambasády v írskom Dubline. Zdroj: yt/NewsViews With CH
Zadná časť kamióna a za ním prerazená brána ruskej ambasády v írskom Dubline. Zdroj: yt/NewsViews With CH

VIDEO Muž kamiónom prerazil bránu ruskej ambasády v Dubline! Rusi tvrdia: Policajti iba nečinne stáli

Írska polícia v pondelok informovala o zatknutí a stíhaní muža, ktorý kamiónom prerazil bránu ruského veľvyslanectva v Dubline. Uviedla to agentúra AFP s tým, že v blízkosti veľvyslanectva sa v posledných dňoch odohrávali protesty proti ruskej invázii na Ukrajinu.

Na záberoch z miesta incidentu, zdieľaných na sociálnych sieťach, vidno, že nákladné vozidlo cúvalo smerom k zatvorenej bráne do areálu veľvyslanectva. Vozidlo malo polep s logom spoločnosti dodávajúcej devocionálie (predmety náboženskej úcty) a vybavenie do chrámov. V dôsledku zrážky neboli hlásené žiadne zranenia.

Muža zadržala polícia na mieste činu

Svedkovia podľa televízie RTÉ uviedli, že vodič po rozrazení brány vystúpil z auta a rozdával fotografie, na ktorých mali byť obete súčasného konfliktu na Ukrajine. Muža zadržala polícia na mieste činu.

Zdroj: youtube.com/News You Need

Ruské veľvyslanectvo vydalo k incidentu vyhlásenie, v ktorom kritizovalo skutočnosť, že k incidentu došlo v prítomnosti príslušníkov polície, ktorí iba „nečinne stáli“. Ďalej konštatovalo, že udalosť považuje za „jasné a do očí bijúce porušenie článku 22 Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch z roku 1961“, uviedla RTÉ.

Ešte v piatok oblial bránu veľvyslanectva farbou kňaz

AFP pripomenula, že v piatok rímskokatolícky kňaz oblial bránu ruského veľvyslanectva červenou farbou. Urobil to v čase, keď pred ambasádou poskytoval rozhovor štátnemu rozhlasu.

Krátko po invázii Ruska na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára, viacerí opoziční politici v Írsku vyzvali premiéra Micheála Martina, aby na protest proti konaniu Moskvy vyhostil ruského veľvyslanca. Ten to však vylúčil, pričom vysvetlil, že by tým obmedzil možnosti vlády pomáhať írskym občanom v zahraničí.

Útoku čelilo ruské centrum v Paríži

AFP uviedla, že Rusko sa v pondelok obrátilo na Francúzsko so žiadosťou o ochranu ruských diplomatických misií. Ide o reakciu na útok na ruské vedecké a kultúrne centrum v Paríži, na ktoré niekto hodil zápalnú fľašu. Polícia potvrdila, že na budovu bol hodený horiaci predmet, ktorý však spôsobil minimálne škody.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke exteriér a interiér reštaurácie Russia House vo Washingtone.
  2. Ceny plynu v Európe
  3. Národné vlajky: Rusko a Slovensko.
  4. Členovia ukrajinskej delegácie, námestník ukrajinského ministra zahraničných vecí Mykola Tochyckyj (vľavo), ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov (druhý zľava), šéf ukrajinského parlamentného klubu vládnucej strany Sluha ľudu Davyd Arachamija (tretí zľava) , poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak (štvrtý zľava), členovia ruskej delegácie - ruský veľvyslanec v Bielorusku Boris Gryzlov (piaty sprava), poslanec ruskej štátnej Dumy Leonid Sluckij (štvrtý sprava), hlavný vyjednávač a poradca ruského prezidenta Vladimira Putina Vladimir Medinskij (tretí sprava), námestník ruského ministra obrany Alexander Fomin (druhý sprava) a námestník ruského ministra zahraničných vecí Andrej Rudenko počas rusko-ukrajinských mierových rozhovorov na bieloruskej strane Bielovežského pralesa - národného parku ležiaceho pri poľsko-bieloruských hraniciach 7. marca 2022.
  5. Zľava moderátor amerického kanálu Fox Business a vojnový veterán Douglas Macgregor.
  6. Na kombosnímke zľava matka Júlia, vedľa Roman Mikulec s jej synom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Muž kamiónom prerazil bránu ruskej ambasády v Dubline! Rusi tvrdia: Policajti iba nečinne stáli

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti