eReport.sk
Zuzana Dolinková
zdroj foto: fb

VIDEO Ministerka zdravotníctva Dolinková: Prioritou strany HLAS je zdravotníctvo a ochrana ľudí

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) považuje za najdôležitejšie v činnosti ministerstva počas prvých 100 dní vlády zvýšenie rozpočtu pre sektor, kroky v optimalizácii siete nemocníc či finančnú podporu slovenských nemocníc. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

Rezort podotkol, že napriek nepriaznivému stavu verejných financií sa na tento rok podarilo zabezpečiť o 955 miliónov eur viac oproti rozpočtu roku 2023 a celkovo tak do zdravotníctva poputuje 7,97 miliardy eur.

Ministerstvo tiež vyzdvihlo svoje kroky v optimalizácii siete nemocníc

Poukázal aj na vyčlenenie 604.000 eur na modernizáciu Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici či presun približne 16,5 milióna eur na investície do 12 slovenských nemocníc.
Ministerstvo tiež vyzdvihlo svoje kroky v optimalizácii siete nemocníc.

Naštartovali procesy

,,Zaradili sme všetky nemocnice do siete v zmysle zákona a z dôvodu nečinnosti predchádzajúcej vlády sme museli odsunúť platnosť čakacích lehôt na výkony. Zároveň sme naštartovali procesy v súvislosti s implementáciou čakacích lehôt,“ priblížilo. Dodalo, že tiež zastavilo rušenie pôrodníc, kým nebude dobudovaná minimálna sieť záchrannej zdravotnej služby a vyriešené prevozy pacientov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Advokát Peter Kubina
  2. Tomáš Taraba • SNS - ŽIVOT NS
  3. Peter Pellegrini

Zvýšenie počtu študentov na slovenských lekárskych fakultách

Ministerka tiež považuje za významné zvýšenie počtu študentov na slovenských lekárskych fakultách či pomoc Ukrajine v podobe darovania 24 kusov sanitiek. Podotkla, že rezort tiež v súvislosti výstavbou novej nemocnice v Martine navrhol tzv. akčné kroky na urýchlenie realizácie projektu, ktorý aktuálne mešká.

Zdroj: tasr/fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ministerka zdravotníctva Dolinková: Prioritou strany HLAS je zdravotníctvo a ochrana ľudí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre