eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

VIDEO Matovič : Sputnik nemá chybu a TOTO sú pokusy na ľuďoch

AKTUALIZOVANÉ – Dnes sa s tlačovkami akoby pretrhlo vrece. Téma každej z nich je jasná, Sputnik V a stopnutie nákupu ruskej vakcíny. Mnohí neveriacky krútia hlavou a najradšej by vakcínu nakúpili, aj keby mala byť len odložená v sklade na horšie časy, alebo pokiaľ sa dočkáme jej registrácie. Podľa Matoviča vakcína nemá žiadnu chybu a dokonca od AstraZeneci má navrch. Nechápe, prečo sa bojuje proti ľuďom.

Premiér neschválenie Sputnika V nazval “pokusy na ľuďoch” a bol by rád, ak by minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil výnimku na používanie ruskej vakcíny na Slovensku. S Ruskom podľa neho dohodol dva milióny dávok do konca júna.

Tlačovka Igora Matoviča o vakcíne Sputnik V. – Foto: tasr

Predseda vlády kritizoval odmietanie ruskej vakcíny. Poukázal na to, že Sputnik je registrovaný okrem Maďarska aj v ďalších 29 krajinách. V otázke očkovania sa podľa neho stali krajiny Európskej únie “lúzrami” vzhľadom na množstvo oneskorených vakcín. Argumentoval tiež prieskumom agentúry AKO, podľa ktorého by ochota očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 stúpla. Tvrdí, že zaočkovať by sa mohlo o 300 000 Slovákov viac.

Matovič podporil ministra zdravotníctva, aby využil svoju kompetenciu a podobne ako pri iných neregistrovaných liekoch povolil používanie Sputnika V. Rokovanie vlády o tejto otázke zdôvodnil snahou nájsť konsenzus a vyhnúť sa spochybňovaniu očkovacej látky.

Prieskum agentúry AKO o záujme ľudí o očkovanie Sputnikom V. – Foto: Facebook OĽaNO

Odopieranie vakcíny nazval premiér pokusom na ľuďoch, či prežijú bez nej. „Tá vakcína nemá chybu,” myslí si. Zdôraznil, že chcel ľuďom umožniť, aby sa dobrovoľne mohli zaočkovať vakcínou, ktorej dôverujú. Poznamenal, že ide o otázku, pri ktorej je “nevhodné a ťažko populistické” viesť geopolitické zápasy. Kritizoval tiež, že sa tým znižuje dôvera k očkovaniu.

Slovensko nenakúpi vakcínu Sputnik V. Vládny kabinet vo štvrtok neschválil uznesenie o jej nákupe. Návrh vetovala strana Za ľudí.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.