eReport.sk
Veľkolepý ohňostroj v Budapešti pritiahol obrovské davy.
Veľkolepý ohňostroj v Budapešti pritiahol obrovské davy. Reprofoto: yt/dunatv

VIDEO Magické a veľkolepé! Najväčší ohňostroj v Európe sledovalo v Budapešti státisíce ľudí

Státisíce Maďarov i turistov sledovalo v sobotu večer ohňostroj na oboch brehoch Dunaja v Budapešti pri príležitosti štátneho sviatku založenia štátu a jeho zakladateľa – kráľa sv. Štefana. Ohňostroj, ktorý je najväčším v Európe, sa mal konať v deň štátneho sviatku 20. augusta, avšak pre predpoveď zlého počasia ho preložili, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na server Origo.hu.

Zdroj: youtube.com/andràs kiss

Počas veľkolepej šou, ktorá trvala 32 minút, použili 40.000 pyrotechnických prostriedkov odpálených celkom zo 74 miest – z dvoch dunajských mostov i z plavidiel na rieke. Program pozostával z rámcového moderovaného príbehu o najdôležitejších momentoch dejín Uhorska a Maďarska, z hudby, šou s použitím dronov, projekcií a z ohňostroja.

Prognózy búrok sa pred týždňom nenaplnili

Podujatie zabezpečovalo 300 záchranárov rozmiestnených na 43 miestach. Vláda v pondelok bez zdôvodnenia s okamžitou platnosťou odvolala dvoch vedúcich celoštátnej meteorologickej služby OMSZ. Podľa médií aj meteorológov to súviselo s tým, že ohňostroj na oslavu maďarského štátneho sviatku 20. augusta bol odložený pre obavy z predpovedaných búrok, ktoré sa ale napokon nenaplnili.

Opozícia hovorí o vyhadzovaní peňazí

V roku 2006 sa počas ohňostroja strhla prudká búrka. V poldruha miliónovom dave na brehu Dunaja vznikla panika, ktorá si vyžiadala päť ľudských životov a vyše 300 zranených. Tradičný ohňostroj na oslavu vzniku štátu opozícia označila za „vyhadzovanie peňazí“ v čase ekonomickej krízy a navrhla jeho zrušenie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Magické a veľkolepé! Najväčší ohňostroj v Európe sledovalo v Budapešti státisíce ľudí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti