eReport.sk
Pri nehode vlakov pri Vrútkach sa zranili desiatky cestujúcich. Foto: tasr

VIDEO Kto je zodpovedný za hrozivú nehodu pri Vrútkach? Polícia sa už začala trestné stíhanie!

Polícia začala v súvislosti s piatkovou (3. 6.) zrážkou rušňa s osobným vlakom pri Vrútkach trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. TASR o tom v sobotu informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

K nehode došlo v piatok pred 19.00 h na železničnej trati medzi Varínom a Vrútkami. „Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k zrážke manipulačného rušňa so stojacim osobným vlakom. Na miesto železničnej nehody ihneď vyslali všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti  Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline,“ uviedla Kremeňová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. vlak a vozeň, stanica
  2. Rušeň pri Vrútkach narazil do osobného vlaku s cestujúcimi.

Po železničnej nehode na mieste záchranári ošetrili spolu 74 osôb, z toho 34 ľudí transportovali do okolitých nemocníc. „Ľahko sa zranilo 59 osôb, stredne ťažko 11 ľudí a štyri osoby boli zranené ťažko,“ ozrejmila Kremeňová.

FOTO Medzi Varínom a Vrútkami narazil rušeň do stojacej súpravy osobného vlaku

GALÉRIA – Foto: tasr

Hmotnú škodu následkom nehody podľa nej vyčíslili na dva milióny eur. „Presné príčiny, ako aj okolnosti železničnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala. 

Zdroj: fb/polícia

V nemocniciach bolo po zrážke hospitalizovaných 15 pacientov, informoval v piatok v noci v Martine minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Šéf rezortu dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) o príčinách nehody nechcel špekulovať, bude to podľa neho na vyšetrovateľoch. Dodal, že o nehode bude rezort podrobne informovať hneď, ako bude poznať výsledky vyšetrovania.

Z miesta nehody sa v piatok večer hlásil aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). „Dnes večer som spolu s ministrom dopravy bol na mieste nehody lokomotívy a osobného vlaku neďaleko Vrútok. Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým záchranným zložkám, príslušníkom policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru ako aj kolegom zo zdravotníctva,“ napísal Mikulec na sociálnej sieti a pripojil k statusu aj krátke video.

Zdroj: fb/romanmikulec13

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kto je zodpovedný za hrozivú nehodu pri Vrútkach? Polícia sa už začala trestné stíhanie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti