Kouč AS Rím José Mourinho v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy vo futbale FK Bodö/Glimt - AS Rím v nórskom meste Bodö vo štvrtok 7. apríla 2022.

VIDEO Kouč AS Rím Mourinho zažil šok: Jeho tím padol v Nórsku s debutantom!

Futbalisti Slavie Praha v zostave so slovenským reprezentantom Ivanom Schranzom remizovali v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy na trávniku Feyenoordu Rotterdam 3:3, hoci dvakrát prehrávali. Odveta v Edene je na programe 14. apríla. Postupujúci narazí v semifinále na víťaza dvojzápasu medzi Olympique Marseille a PAOK Solún, v prvom štvrťfinálovom meraní síl uspel francúzsky tím doma 2:1.

Do zápasu so Slaviou vstúpil lepšie holandský tím, s ktorým mali „zošívaní“ dvakrát do činenia už v skupinovej fáze a ani raz ho nedokázali zdolať. V 10. minúte išli domáci po rohu súpera do rýchleho protiútoku, Sinisterra si zľava naviedol loptu na strelu a pri bližšej žrdi prekvapil brankára Kolářa. Náskok mohol zvýšiť Kökcü, ktorému prekazilo radosť z gólu brvno. Feyenoord bol v prvom polčase aktívnejší, no v 41. minúte inkasoval. Olayinka na dvakrát pretlačil loptu cez Marciana a hoci sa domáci dožadovali odpískania ofsajdu, turecký rozhodca Meler gól uznal.

Na snímke tretí zľava nigérijský útočník Slavie Peter Olayinka oslavuje vyrovnávajúci gól na 1:1, štvrtý zľava slovenský útočník Ivan Schranz v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy vo futbale Feyenoord Rotterdam – Slavia Praha v holandskom Rotterdame vo štvrtok 7. apríla 2022. – Foto: tasr/ap

Krátko po zmene strán Kolář vytlačil loptu na roh po nebezpečnej strele Tila. Hráči českého šampióna však boli domácim minimálne vyrovnaným súperom a v 67. minúte sa im podarilo umlčať tribúny štadióna De Kuip. Schranz našiel centrom Sora a Nigérijčan z tesnej blízkosti prekonal brankára Feyenoordu – 1:2. Domáci vrhli sily do útoku a podarilo sa im otočiť skóre. V 74. minúte vyrovnal Senesi a v 86. minúte Kolář trochu podcenil priamy kop Kökcüa – 3:2. Posledné slovo však patrilo hosťom, ktorí vyrovnali v poslednej minúte nadstaveného času. Po rohu Baha vypálil z druhej vlny Sor, loptu zastavil Traore a pätičkou ju poslal okolo Marciana do siete – 3:3.

Na snímke vľavo hore stredopoliar Slavie Ibrahim Traoré strieľa pätičkou vyrovnávajúci gól na 3:3, vľavo dole prekonaný izraelský brankár Feyenoordu Ofir Marciano v 95. minúte v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy vo futbale Feyenoord Rotterdam – Slavia Praha v holandskom Rotterdame vo štvrtok 7. apríla 2022. – Foto: tasr/ap

V zápase Leicester City – PSV Eindhoven, ktorý viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, gól nepadol. V ďalšom stretnutí AS Rím nezvládol úlohu favorita a na trávniku nórskeho debutanta vo štvrťfinálovej fáze európskych pohárov FK Bodö/Glimt prehral 1:2.

Zdroj: youtube/ SportMix AZ

O triumfe domácich rozhodol v 89. minúte Vetlesen.

Vľavo hráč AS Rím Rick Karsdorp, vpravo hráč Bodö/Glimt Brice Wembangomo v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy vo futbale FK Bodö/Glimt – AS Rím v nórskom meste Bodö vo štvrtok 7. apríla 2022. – Foto: tasr/ap

Prvé zápasy štvrťfinále EKL 2021/2022:

Olympique Marseille – PAOK Solún 2:1 (2:0)
Góly: 13. Gerson, 45. Payet – 48. El Kaddouri. ČK: 90.+4 Gerson (Marseille). Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

FK Bodö/Glimt – AS Rím 2:1 (0:1)
Góly: 56. Saltnes, 89. Vetlesen – 43. Pellegrini. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

Leicester City – PSV Eindhoven 0:0
Rozhodoval: KRUŽLIAK (SR)

Feyenoord Rotterdam – Slavia Praha 3:3 (1:1)
Góly: 10. Sinisterra, 74. Senesi, 86. Kökcü – 41. Olayinka, 67. Sor, 90.+5 Traore. Rozhodoval: Meler (Tur.)
/I. Schranz (Slavia) odohral celý zápas + ŽK/

Európska liga: Futbalisti FC Barcelona len remizovali

Futbalisti FC Barcelona remizovali v prvom zápase štvrťfinále Európskej ligy na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 1:1. Katalánsky tím prehrával po góle Ansgara Knauffa, o vyrovnanie sa postaral po hodine hry Ferran Torres. Odveta na Camp Nou je na programe 14. apríla.

Atalanta remizovala v Lipsku 1:1, čo jej dáva do odvety solídne vyhliadky. V 82. minúte mohol Lipsku zariadiť výhodnejšiu pozíciu pred odvetou striedajúci Szoboszlai, no hlavou trafil len do brvna. West Ham hral celý druhý polčas bez vylúčeného Cresswella, napriek tomu dokázal skórovať. „Kladivári“ však náskok neudržali a s Olympique Lyon remizovali 1:1. Braga využila domáce prostredie a do Glasgowa na duel s domácimi Rangers pocestuje s jednogólovým víťazstvom 1:0.

Prvé zápasy štvrťfinále EL 2021/2022:

SC Braga – Glasgow Rangers 1:0 (1:0)
Gól: 40. Ruiz. Rozhodoval: Massa (Tal.)

Eintracht Frankfurt – FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 48. Knauff – 66. Torres. ČK: 78. Tuta (Frankfurt). Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

West Ham United – Olympique Lyon 1:1 (0:0)
 Góly: 52. Bowen – 66. Ndombele. ČK: 45.+3 Cresswell (West Ham). Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

RB Lipsko – Atalanta Bergamo 1:1 (0:1)
 Góly: 58. Zappacosta (vl.) – 17. Muriel. Rozhodoval: Oliver (Angl.)