eReport.sk
Videosnímka z protestu v austrálskom meste Melbourne.
Videosnímka z protestu v austrálskom meste Melbourne. Zdroj:yt/9 News Australia

VIDEO Koniec segregácii! Tisíce ľudí v Austrálii vyšli do ulíc miest, žiadali aj uväznenie premiéra

Proti povinnému očkovaniu proti koronavírusu protestovali v sobotu v niekoľkých austrálskych mestách tisíce ľudí. Do ulíc v rovnakom čase zároveň vyšli aj menšie skupiny vystupujúce za očkovanie a opatrenia, pre ktoré sa Austrália stala jednou z krajín sveta s najvyššou mierou zaočkovanosti proti covidu. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

Takmer 85 percent obyvateľov Austrálie vo veku 16 a viac rokov bolo podľa údajov z piatku 19. novembra plne zaočkovaných. Zatiaľ čo očkovanie proti koronavírusu nie je v Austrálii povinné,  mnohé austrálske štáty a teritória zaviedli povinné očkovanie pre niektoré profesie a obmedzili nezaočkovaných, ktorí nesmú napríklad jesť v reštauráciách alebo navštevovať koncerty.

Občania skandovali slovo sloboda

Niekoľko tisíc ľudí protestujúcich proti očkovaniu sa zišlo napríklad v hlavnom meste austrálskeho štátu Viktória Melbourne, ktoré pandémia koronavírusu zasiahla najviac. Demonštranti tam žiadali uväznenie premiéra štátu Viktória Daniela Andrewsa, počas protestu skandovali slovo sloboda a niektorí niesli transparenty, na ktorých stálo “Koniec segregácii”.

Zdroj: youtube.com/ 9 News Australia

Demonštranti sa okrem toho zišli aj v iných mestách, napríklad v Sydney a Brisbane. Protesty proti očkovaniu sa pritom v Austrálii konajú už niekoľko týždňov a príležitostne pri nich dochádza aj k násilnostiam. Ľudia vystupujúci proti očkovaniu však tvoria iba malé percento austrálskej populácie, podotýka Reuters. Podľa celonárodných prieskumov je proti očkovaniu totiž menej ako 10 percent obyvateľov krajiny. To teda hovoria oficiálne čísla.

Melbourne a Sydney zaviedli viacmesačný lockdown

V Melbourne sa však zišlo v sobotu aj približne 2000 ľudí, ktorí vystúpili proti protestom kritizujúcich očkovanie. Išlo pritom o prvú demonštráciu takéhoto druhu v Austrálii od začiatku pandémie, píše AFP.

Austrália je jednou z krajín sveta, ktoré sa vysporiadali s pandémiou koronavírusu dobre. V Austrálii, v ktorej žije viac ako 25 miliónov ľudí, zaznamenali od začiatku pandémie vyše 195.000 prípadov a 760 súvisiacich úmrtí. V krajine sa v uplynulých mesiacoch pritom objavilo niekoľko ohnísk nákazy koronavírusovým variantom delta, pre ktoré museli v mestách Melbourne a Sydney zaviesť lockdown trvajúci niekoľko mesiacov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Koniec segregácii! Tisíce ľudí v Austrálii vyšli do ulíc miest, žiadali aj uväznenie premiéra

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti