eReport.sk
Boris Kollár. Foto: tasr

VIDEO Kollára otázky o lyžovačke na Donovaloch vytočili: „Len sa z toho neposerte!”

Mala to byť hotová vec. Podľa ministra dopravy a nominanta Sme rodina Andreja Doležala bolo len otázkou času, kedy pandemická komisia príjme odporúčanie konzília odborníkov a kompetentní tak stopnú lyžovačku minimálne do januára. Nakoniec je všetko inak.

K téme lyžovačiek sa vyjadril Doležal na svojej sociálnej sieti. „Veľmi jasná a čerstvá správa z konzília odborníkov znie, že odporučí na rokovaní pandemickej komisie sprísniť opatrenia vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk,“ prezradil minister dopravy. Zároveň na otázku, či teda máme zabudnúť na lyžiarsku sezónu, povedal: „Minimálne do začiatku januára áno.“

Pandemická komisia zasadala v piatok 4. decembra, práve tento deň si na otvorenie lyžiarskej sezóny zvolilo lyžiarske stredisko na Donovaloch, ktoré je spájané s osobou šéfa Sme rodina a predsedom parlamentu Borisom Kollárom. Papalášsky manier si mohol dovoliť, pretože komisia vydala svoje rozhodnutie až v poobedňajších hodinách. A čuduj sa svete, hoci to malo byť jasné a lyžovať sa nemalo minimálne do januára, odborníci cúvli. Po rokovaní pandemickej komisie uviedol hlavný hygienik Ján Mikas, že téma fungovania lyžiarskych stredísk na Slovensku nie je uzavretá. Minimálne niekoľko dní sa tak ľudia môžu veselo realizovať na svahoch tých stredísk, ktoré svoje brány otvorili. Napríklad aj na spomínaných Donovaloch.

Nejde len o Kollára?

Ministrovi dopravy vraj leží na srdci, aby boli strediská otvorené. Zároveň odmieta, že by tak robil, preto lebo „skáče ako Boris píska“. „Pán Kollár má podiel na zimnom cestovnom ruchu cca 3 až 5 %. Prepáčte, bojujeme za celý segment, nie za Kollára,“ povedal Doležal.

Samotný Kollár sa nedal vyrušovať mediálnym tlakom o jeho manieroch a na sociálnej sieti iba zverejnil agentúrnu správu, podľa ktorej sa môže lyžovať ešte aspoň cez víkend. Oveľa zhovorčivejší bol pre televíziu Markíza. Keď sa ho redaktor spýtal, či si nemyslí, že ide o papalášsky manier charakterne odpovedal: „Čo sa idete všetci posrať z toho papalášizmu?“

Za to sa na sociálnej sieti opäť vrátil k téme zdravotných sestier a kauze „čaju pre Borisa“. „Dostal som veľmi veľa reakcií, kde sa ľudia sťažovali na zdravotníctvo,“ začal rozprávanie Kollár o tom, aké hrôzostrašné príbehy od ľudí si vypočul a čítal. „Ja by som odporučil urobiť presne to, čo som urobil ja. Ozvať sa,“ radí Kollár, ktorý si mal údajne po konfliktoch so zdravotníčkami zavolať riaditeľa nemocnice a sťažovať sa mu. Predstava, že by sa to podarilo človeku, ktorý nie je ústavným činiteľom, je skôr z ríše fantázie. „Môžem vám sľúbiť, že po týchto správach, ktoré som dostal, určite pôjdem na zdravotnícky výbor v parlamente a budem iniciovať nejaké konkrétne kroky,“ povedal Kollár, o aké kroky by malo ísť však neprezradil.

Zdroj videa: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport