eReport.sk
Richard Raši za rečníckym pultom a členovia strany Hlas-SD počas rlačovky v Snine. Foto: hlas-SD
Richard Raši v popredí a vpravo hneď tesne za ním Michal Kaliňák, obaja v okuliaroch. Foto: hlas-sd

VIDEO Kde platia za vodu na Slovensku zrejme najviac? Tam, kde jej majú dosť! Raši šokoval zo Stakčína

Okres Snina je plný paradoxov a je dôkazom totálnej rezignácie končiacej vlády na podporu regiónov. Povedal to v sobotu na tlačovej besede podpredseda strany Hlas-SD a poslanec NR SR Richard Raši.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Zníženie DPH na potraviny sa neosvedčilo
  3. Tak toto sa im podarilo utajiť

„Stojíme tu pri vodnej nádrži Starina (nachádza sa v katastri obce Stakčín – poz. autora), v ktorej je takmer 60 mil. kubických metrov pitnej vody, ale obyvatelia okresu za ňu platia pomaly najviac na Slovensku. A z 33 obcí okresu je na verejný vodovod napojených len 10 a na kanalizáciu len 6,“ informoval Raši. Dodal, že napriek tomu vláda Eduarda Hegerova a Igora Matoviča zrušila Národný plán dobudovania vodovodov a kanalizácií.

VIDEO Richard Raši z Hlasu-SD: Hegerova a Matovičova vláda škodili regiónom

Zdroj: fb/hlas-sd

Rovnako je to podľa R. Rašiho aj s drevom. Lesy tvoria až 63 percent územia okresu, ale drevo tu stojí viac ako v iných častiach Slovenska. A na plyn je napojených len 6 obcí, takže väčšina obcí je odkázaná na kúrenie drevom. „A keďže máme nevyčerpaných približne 800 miliónov eur z eurofondov na podporu regiónov, každá normálna vláda by tie peniaze investovala práve tu. Hegerova vláda však odmietla podporiť projekty, ktoré v hodnotení odborníkmi patrili medzi najlepšie,“ upozornil Raši.

FOTO Raši a členovia strany Hlas-SD pri vodnej nádrži Starina. Ako na nich reagovali občania?

GALÉRIA – Foto: hlas-sd

„Hegerova vláda, v ktorej mala na starosti regionálny rozvoj pani Remišová, doslova svojimi kvázireformami zdevastovala tento región. Sninskú nemocnicu chce takmer úplne zrušiť a vôbec nemyslí na ľudí, ktorí bývajú pri hraniciach a do Humenskej nemocnice budú musieť cestovať hodinu a pol,“ zdôraznil Raši.

Nič z toho sa už nesmie opakovať, zdôraznil Raši

„Okres Snina je lakmusovým papierikom reforiem Eduarda Hegera. Reforma Národného parku Poloniny je nastavená tak, že viac ubližuje ako pomáha, rušenie oddelení nemocníc v tomto regióne spôsobí cestovanie za zdravím a eurofondové projekty zostali v bratislavských šuplíkoch. Nič z toho sa už nesmie opakovať, ani v tomto regióne, ani v žiadnom ďalšom,“ hovorí Michal Kaliňák, expert strany Hlas pre samosprávy.

Aká je vízia Hlasu? Predstavil ju Michal Kaliňák

Podľa Michala Kaliňáka má strana Hlas jasnú predstavu ako pomôcť v oblasti regionálneho rozvoja aj tomuto okresu. „Našou snahou nie je skloňovať problémy, ale presadiť riešenia. Prioritne s finančnou podporou dobudovať vodovody a kanalizáciu a súbežne s tým upraviť nastavenia verejných obstarávaní, pretože tie tiež viac ubližujú ako pomáhajú. Zriadime špeciálnu web stránku, na ktorej bude detailný prehľad o infraštruktúrnej vybavenosti každej samosprávy, aby ich starostovia, primátori a obyvatelia mohli kontrolovať stav riešenia problémov, ktoré aktuálne znižujú kvalitu života. Je to transparentné, férové a dáme tak najavo, že na nikoho nezabúdame, lebo náš vidiek je obrovskou investičnou príležitosťou od ktorej dokážeme naštartovať ekonomiku krajiny,“ dodal Kaliňák.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kde platia za vodu na Slovensku zrejme najviac? Tam, kde jej majú dosť! Raši šokoval zo Stakčína

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php