eReport.sk
Janek Ledecký
Janek Ledecký, foto: profimedia

VIDEO Janek Ledecký má problém: Považujú ho za najväčšieho dezinformátora!

Český spevák Janek Ledecký (58) sa bude právnou cestou brániť proti označeniu dezinformátor, za ktorého ho pokladá Bezpečnostné centrum neziskovej organizácie Európske hodnoty. Organizácia označila speváka a za najväčšieho dezinformátora o koronavíruse medzi českými celebritami.

„Podávame oznámenie o možnom spáchaní priestupku, ale nebudeme to riešiť žalobou,” oznámila ČTK spevákova hovorkyňa Radka K. Martiníková.„Nikdy som nevytváral ani nešíril žiadne dezinformácie. Vyslovil som len svoj názor na niektoré mediálne prezentácie týkajúce sa pandémie a na chaotické, nesystémové, a hlavne nefunkčné opatrenia, ktoré naša vláda prijala a realizovala. Je to moje občianske stanovisko, o ktorom bolo možné viesť diskusiu alebo aj polemiku,” napísal pred časom Ledecký v otvorenom liste zaslanom médiám.

Podľa Bezpečnostného centra neziskovej organizácie Európske hodnoty Ledecký počas posledného roka šíril nepravdivé konšpiračné teórie o koronavíruse a stal sa najcitovanejšou českou celebritou medzi českými dezinformačnými webmi. Na ďalšie miesta mimovládna organizácia zaradila Daniela Landu, Ilonu Csákovú, Daniela Prútika a Báru Basikovú.

Ledecký je kritizovaný za príspevky na tému koronavírusu na svojom facebooku, ktoré už zmazal. V nich sa Ledecký podľa zástupcov Európskych hodnôt vyjadroval o pandémii ako o marketingovej kampani farmaceutických firiem, ktoré ľuďom chcú vnútiť najskôr testy a potom aj vakcíny.

Spevák tvrdí, že z jeho facebookového príspevku boli vytrhnuté dve vety a prepísané tak, aby pôsobili ako dezinformácie.„Dôvodom, prečo som spomínané príspevky zmazal, nebolo to, že by som sa od nich chcel dištancovať. Dôvodom bolo to, že hateri začali vo veľkom napádať na sociálnych sieťach moju rodinu,” uviedol.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport