Hráči Interu Miláno, foto:ig/inter

V sobotňajšom zápase 20. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazili hráči AC Miláno na ihrisku Bologne 2:1. Líder tabuľky tak odskočil mestskému rivalovi Interu na päť bodov, ten ale večer na San Sire zdolal Benevento Calcio 4:0 a tak je rozdiel medzi oboma milánskymi veľkoklubmi stále dvojbodový.

Skóre otvoril v 26. minúte chorvátsky stredopoliar Ante Rebič, ktorý poslal za chrbát brankára neúspešný pokutový kop Zlatana Ibrahimoviča. V 55. minúte zvýšili „rossoneri“ na 2:0 zásluhou premeneného pokutového kopu Francka Kessieho. Domáci korigovali výsledok deväť minút pred koncom riadneho hracieho času v podobe presného zásahu Andreu Poliho. „Nerazzurri“ išli do vedenia v 7. minúte, keď si dal vlastný gól Riccardo Improta. V druhom dejstve na 2:0 zvýšil Lautaro Martinez a dvoma gólmi stanovil výsledok belgický útočník Romelu Lukaku.

Slovenský obranca domácich Milan Škriniar nastúpil v základnej zostave a hral do 74. minúty. Majstrovský Juventus Turín zvíťazil v Janove nad Sampdoriou 2:0 a vystriedal AS Rím na tretej priečke tabuľky. „Stará dáma“ udrela už po dvadsiatich minútach hry, keď poslal loptu do odkrytej bránky Federico Chiesa. V prvej minúte nadstaveného času poistil víťazstvo striedajúci Aaron Ramsey.