eReport.sk
Premiér Eduard Heger v štúdiu TV Markíza.
Premiér Eduard Heger v štúdiu TV Markíza. Zdroj: tv markíza

VIDEO Hanbí sa za Matoviča? Heger reagoval na citlivé otázky, ukázal, že “drží basu”!

Zdá sa, že premiér Eduard Heger (OĽaNO) bezvýhradne verí svojmu straníckemu bossovi. Igor Matovič je niekto, koho nemá žiadny problém nekriticky brániť. Potvrdil to aj po nedeľnej diskusnej relácii Na telo, keď v štúdiu TV Markíza odpovedal na divácke otázky. Hneď jeho prvá reakcia veľavravne naznačila, že takticky, možno aj marketingovo, pevne “drží basu”.

“Tak poďme ešte na divácke otázky, začnem Pavlou,” spustil pred Hegerom moderátor Michal Kovačič , ktorý novému premiérovi položil otázku ženy, zhodou okolností s rovnakým krstným menom, aké má Matovičova manželka. Otázka diváčky Pavlínky, však bola mimoriadne priama: “Nehanbí sa (Heger) za správanie Igora Matoviča?,” prečítal otázku diváčky na Hegera moderátor. A ten bez zaváhania riekol: “Nie.”

Keď si dáte dole rúško, tak sa vírus začne prudko šíriť

Následne položila otázku Iva. Tá sa opýtala, aký máme plán na otváranie terás. “No práve sa tvorí,” reagoval zbrusu nový predseda vlády, ktorý svoju odpoveď vzápätí rozvinul: “Áno, určite, tvorí sa. Akože, je tam veľké riziko, pretože musíme si uvedomiť, že vždy keď si dá človek dole rúško, tak sa ten vírus začne prudko šíriť a všetky krajiny, ktoré to urobili v posledných mesiacoch, veľmi prudko na to doplatili vysokým stúpaním infekčnosti, plnými nemocnicami a nakoniec umierajúcimi…”

Terasy podľa Hegera otvoria skôr ako v lete

Moderátor Kovačič však premiérovi skočil do myšlienky a opýtal sa, či je možné, že terasy sa na Slovensku budú otvárať až v lete. Heger zrejme reagoval tak, ako to práve cítil: ” Ja si nemyslím. Myslím si, že to bude skôr.”

Následne sa dostalo na otázku Xénie, ktorá opäť zaťala, takpovediac, do živého. Hegera sa opýtala nasledovné: Či mu priateľstvo s Igorom Matovičom nie je prekážkou pri objektívnom a kritickom posudzovaní jeho krokov. Heger opäť bez váhania a z voleja reagoval tak, aby nepoškodil expremiérovi ani ani hnutiu OĽaNO: “Nemyslím si.”

Niekedy používam aj papier, povedal Heger

Prišlo aj na ďalšiu veľmi nepríjemnú otázku, na ktorú mal premiér reagovať. O Hegerovi sa totiž šíria informácie, že bez moderných technológií, by bol v diskusiách ako gitara bez strún. Takže otázka na premiéra znela: “Dokedy bude používať ten jeho našepkávací tablet a koľkí ľudia tak priemerne musia stále pracovať na tom, aby mu napísali odpoveď?”

Heger odmietol tvrdenia, ktoré nastolila veľmi priama otázka. “Pravdupovediac, nepracuje na tom nikto, žiadnu odpoveď som dnes nedostal, ale tablet budem používať stále, pretože je to výborný nástroj. Myslím si, že sme v 21. storočí, a tá digitálna doba tu je a mne sa s tým pracuje veľmi dobre, takže je to lepšie, ako používať papier, ale niekedy používam aj papier. Je to pravda, zvykám si.

Pri Sputniku si chcú byť istí

Vzápätí, prišla otázka od Petra: Prečo neočkujú Sputnikom, keď Krajčí podpísal výnimku?” Hegerova reakcia? Nech sa páči: “Pretože Krajčí podpísal výnimku na vstup a na testovanie, ale my si chceme byť istí a otestovať tú šaržu, aby sme mohli šaržu pustiť do používania, to sa robí bežne aj pri vakcínach z Európskej komisie, akože tam to robí, myslím, že EMA, takže potrebujeme počkať na vyhodnotenie tej šarže – a to sa práve deje,” reagoval Heger.

Ak by na to bol dôvod, Matoviča odvolá

A posledná otázka bola od diváka Jána. Ten sa opýtal Hegera, či by odvolal ministra Matoviča, ak by na to bol dôvod. Heger reagoval, možno pre mnohých, prekvapujúco: “Tak, ak by na to bol dôvod, tak áno,” zaklincoval svoje vstúpenie slovenský premiér.

Zdroj: fb/natelosmichalomkovacicomtvmarkiza/

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport