eReport.sk
Maroš Žilinka.
Maroš Žilinka. Fot: fb/mz

VIDEO Generálny prokurátor ako ho nepoznáte. S bicyklom za tisíce prehovoril do duše vodičom

Pekné počasie po dlhom čase vytiahlo von aj cyklistov. Na bicykel si tento víkend sadol aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. A neostalo iba pri športovaní. Počas prestávky natočil video, v ktorom sa obrátil na vodičov.

„Milí priatelia, podporujem všetky aktivity a opatrenia, ktoré prispejú k bezpečnosti cyklistov na cestách,“ začal svoje rozprávanie Žilinka, ktorý odstavil svojho dvojkolesového tátoša niekde v blízkosti poľa. „Apelujem na všetkých vodičov. My cyklisti sme zraniteľní. Prosím vás, buďte opatrní, prosím vás, nesadajte za volant pod vplyvom alkoholu,“ prehováral generálny prokurátor ľuďom do duše. Na záver ešte zaželal všetkým cyklistom i priateľom veľa šťastných kilometrov.

Maroš Žilinka: Cez pracovný týždeň kravaťák, cez víkend cyklista. – Foto: tasr

Pod Žilinkovým príspevkom sa okamžite rozprúdila diskusia vodiči versus cyklisti. Jedna skupina vyčítala druhej neohľaduplné správanie na cestách. Našli sa však aj takí, ktorých zaujala značka bicykla, ktorý sa objavil na Žilinkovom videu. „Pekný bike, tuším je aj nový. Nabudúce treba z neho na videu nechať vidieť viac,” rozplýval sa jeden z fanúšikov nad prokurátorovým bicyklom značky Pinarello. O tom, že nejde len o také hocijaké bicykle svedčí aj oficiálna stránka. Značka sa pýši, že vyhrala Tour de France až pätnásťkrát. Tomu zrejme zodpovedajú aj ceny bicyklov, ktoré sa pohybujú od takmer 4 tisíc eur vyššie. Vyzerá to tak, že generálnemu prokurátorovi naozaj záleží na tom, aby sa mu dobre bicyklovalo na slovenských cestách.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport