eReport.sk
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky.
Foto: youtube.com

VIDEO Fico: Zákazkou pre firmu udavača Makóa spáchala vláda zvrhlosť!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v pondelok na tlačovej konferencii poukázal na rámcovú zmluvu, ktorú ku dňu 22. 6. 2021 uzavrela Slovenská pošta v gescii strany SaS s firmou LAMA SK SBS v hodnote viac ako 9 miliónov eur. Šéf opozičnej strany tvrdí, že LAMA SK SB je podľa dostupných, medializovaných informácií prepojená s Ľ. Makóom, kľúčovým udavačom vo väčšine trestných káuz posledných mesiacov. Na Slovensku sa výrazne deformuje právny štát a zneužíva sa štátna moc. Aj preto sme v mene strany SMER -SD oslovili predsedníčku Európskej komisie U. von der Leyen so žiadosťou o stretnutie o stave právneho štátu na Slovensku,“ pripomenul Fico. 

„Slovenská pošta mala uzatvoriť tri zmluvy pre západ, stred a východ Slovenska pokiaľ ide o strážne služby. Všetky tieto tri zmluvy, v hodnote viac ako 9 miliónov eur, podpísala na 48 mesiacov Slovenská pošta so spoločnosťou LAMA SK SBS. Je špinavosťou najhrubšieho zrna, že je táto spoločnosť prepojená priamo na hlavného slovenského udavača, pána Makóa. Je to nehorázna štátna korupcia,“ uviedol R. Fico.  

S Makóm sa vraj stretol aj Heger

Fico pripomína, že je všeobecne známe, že Ľ. Makó prebýva v Dubaji, odkiaľ má na Slovensko lietať súkromným lietadlom a udávať ľudí, ktorí dnes sedia vo väzbe neprávom. „Rovnako tak sme preukázali, že sa s kajúcnikom Makóom niekoľkokrát stretol aj vtedajší premiér I. Matovič, ktorý vybavil jeho prestup z prostredia finančnej správy do Slovenskej informačnej služby za 20 miliónov eur, ktoré boli neskôr v niekoľkých prevodoch zaslané zo štátneho rozpočtu do rozpočtu SIS. Disponujeme aj informáciami, že sa s Ľ. Makóom stretol počas mimoriadnej schôdzi NR SR aj terajší premiér Heger,“ podčiarkol trojnásobný premiér.

Smer hovorí o obrej štátnej zákazke

„Predložili sme jasný dôkaz, že informácie o 20 miliónoch eur, ktoré dostala SIS ako odmenu za to, že prikryla Makóa sú pravdivé. Aby to nebolo všetko, tak s vysokou pravdepodobnosťou tlačí Makó na predstaviteľov vládnej koalície a vydiera ich, že ak nedostane to, čo chce, tak si bude ďalej vymýšľať a môže kohokoľvek udať. Ako môže človek podozrivý z trestnej činnosti, zadržaný, vzatý do väzby, za zvláštnych okolností prepustený, ktorý chodí ako na bežiacom páse na výsluchy a vypovedá a udáva, ktorý si slobodne cestuje súkromným lietadlo, ktorý sa stretával s Matovičom, ktorý sa stretol s Hegerom, zrazu dnešným dňom získava obriu štátnu zákazku, aby zabezpečoval stráženie v rámci Slovenskej pošty? Ako inak to môžeme nazvať než zvrhlosť a štátna korupcia?“– pýta sa predseda Smeru. 

Fico avizuje odvolávanie ďalšieho člena vlády        

Strana v tlačovej správe uvádza, že prepojenie firmy LAMA SK na Ľ. Makóa prostredníctvom jeho družky ako výkonnej riaditeľky, či prítomnosť áut tejto bezpečnostnej služby na parkoviskách finančnej správy je nehoráznosť. „Za takýto nehorázny akt štátnej korupcie musí byť zo strany predstaviteľov vládnej koalície vyvodená politická zodpovednosť alebo naštartovaná aktivita orgánov činných v trestnom konaní. Rovnako v súvislosti s touto kauzou nevylučujeme v strane Smer ani odvolávanie ďalšieho člena vlády v NR SR,“ upozornil Fico.

Firma údajne nesplnila ani základnú podmienku

„Firma LAMA SK SBS dokonca ani nemala splnenú základnú podmienku, ak chcela obchodovať so štátom a to je zápis v registri partnerov verejného sektora, preto nemohli ďalej pokračovať v spolupráci so štátom. Preto podľa všetkého vymysleli to, že prijali námietku jedného z uchádzačov, medzitým dali šancu a čas spoločnosti LAMA, aby naplnila zákonnú podmienku a zapísali sa do registra partnerov verejného sektora,“ podotkol bývalý predseda vlády.

Predstavitelia strany Smer-SD na tlačovej konferencii takisto kritizovali nepripravenosť vlády na tretiu vlnu pandémie, opätovne vyjadrili presvedčenie, že vláda neposkytuje dostatočne objektívne informácie o očkovaní, jeho rizikách ani efekte.

Exminister financií Ladislav Kamenický sa dnes vyjadril za Smer k eurokomisiou schválenému plánu obnovy. Tvrdí, že nie je slovenský, ale bruselský a nerieši najpostihnutejšie oblasti koronakrízou.

Zdroj: youtube.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Zákazkou pre firmu udavača Makóa spáchala vláda zvrhlosť!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti