eReport.sk
Foto: facebook

VIDEO FICO šokuje: Pčolinského zadržanie si objednal Matovič!

Sulík si na vyriešenie krízy nevypýtal 4 dni, ale ďalších 400 mŕtvych, nazvali dnešnú tlačovku predstavitelia strany Smer-SD. Okrem aktuálnej krízy vo vláde mal Robert Fico, Ladislav Kamenický a Ľuboš Blaha čo povedať aj k iným témam. Zabrdli aj do zadržania Vladimíra Pčolinského, pre ktorého si prišla NAKA včera ráno.

Robert Fico už nie raz prízvukoval, že je koalícii ochotný pomôcť a podať im pomocnú ruku v opatreniach, ktoré budú chrániť ľudí pred koronavírusom. Rozhodne však nebudú akceptovať to, čo politici v koalícii momentálne predvádzajú. Na základe toho ich predseda strany Smer-SD vyzval: „Dámy a páni vo vládnej koalícii. Buď s tým okamžite prestaňte, začnite sa venovať štátu a ľuďom alebo choďte od toho preč.”

Hádky a doťahovačky v koalícii prirovnal k mexickej telenovele. Podľa jeho slov je neprípustné, že si Richard Sulík zobral ďalšie štyri dni, kým k situácii niečo povedia: „Krajčí oznámil, že vo svojej práci už pokračovať nebude. Cez víkend nebude pracovať nikto. V pondelok budú všetci čakať na velaváženého pána Sulíka či príde s nejakou novinkou.” Fico tvrdí, že si predseda SaS týmto vypýtal 400 mŕtvych.

Zdroj: Youtube TASRTV

Po pár minútach tlačovej besedy prišlo na aj jednu z horúcich tém, zadržanie šéfa SIS, Vladimíra Pčolinského. Na to celé má Robert Fico jedno vysvetlenie. Matovič chcel touto akciou prekryť situáciu vo vláde. Skritizoval aj spôsob zadržania Pčolinského a tvrdí, že to poškodí bezpečnostné záujmy a suverenitu štátu. “Ak je podozrenie z toho, že zobral úplatok, nech odíde z funkcie, ale nie tak, že poškodíme celému Slovensku,” povedal Fico. Podľa neho to bolo len politické divadlo. Kollárovi odkázal, že Matovič o zákroku NAKA vedel večer pred tým a nebál sa povedať aj to, že si Matovič jeho zadržanie objednal. Ku zadržaniu šéfa SIS sa však vyjadrili už včera viacerí politici.

Matovičov plán

Robert Fico na tlačovke povedal, že na deň, kedy mal Marek Krajčí oznámiť, že sa svojej funkcie vzdáva boli naplánované veľké policajné akcie, aby demisiu ministra zdravotníctva prekryl. Matovičovu besedu nazval duševne chabou. Podľa neho sa nič nezmení, keď namiesto Krajčího dali štátneho tajomníka, pretože boj s pandémiou je premiérskou, nie ministerskou agendou.

Ľuboš Blaha zas hádky v koalícii prirovnal k seriálu Beverly Hills 90210, alebo k deťom na pieskovisku. Keby vraj sme ich posadili do parlamentu aby vládli, vyzeralo by to rovnako. Obetovali by rovnako celé Slovensko, aby si pomastili ego. Dokonca citoval aj Sulíka, že zadržanie Pčolinského je národná tragédia a tajné služby sa ocitli na bode nula.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport