eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico reagoval na kritiku prezidentky: Vybrali ste sa cestou Kisku a ako Kiska aj skončíte!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vybrala tou istou politickou cestou ako exprezident Andrej Kiska a ako on aj skončí, ak nepochopí úlohu a postavenie hlavy štátu. Vo videu na sociálnej sieti to uviedol predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico ako reakciu na prezidentkine vyjadrenie v diskusnej relácii.

“Ak si predstavujete spravodlivosť a demokraciu tak, ako ste si ju priniesli z liberálneho politického prostredia, tak sa do neho vráťte a dajte priestor takej hlave štátu, ktorá to s touto krajinou a ľuďmi myslí dobre,” odkázal Fico Čaputovej.

Fico prezidentke pripomenul aj “zmarené” referendum

Fico pripomenul, že hlava štátu zmarila referendum o predčasných voľbách a robí všetko preto, aby zmarila aj ďalšie. Podľa vlastných slov nerozumie, prečo útočí na opozíciu, ktorá “si robí svoju prácu”.

VIDEO Fico prezidentke: Dajte priestor takej hlave štátu, ktorá to s touto krajinou myslí dobre

Zdroj: fb/robertficosk

Čaputová vníma aktivity opozície v súvislosti s referendom ako “hru na záujem o referendum”. Je podľa nej nezodpovedné burcovať ľudí a rozvíjať vášne pre to, aby mohla opozícia útočiť na prezidentský úrad, o ktorý jej do budúcna ide. Ak by opozícii o referendum išlo, tak po diskusii s ústavnými právnikmi by sa dali naformulovať otázky tak, aby sa dalo vypísať.

Jemnú kritiku voči vláde Remišová obratom odmietla

Je pravdou, že prezidentka vo štvrtok v súkromnom rádiu kritikou “pošteklila” aj vládny štvorspolok, keď  skonštatovala, že “zaseknuté” koaličné reformy sú veľkým problémom, pretože sú na ne viazané financie z Európskej únie.

Vláda má podľa nej legitimitu, sú v nej dobrí ľudia, ale je zaťažená vlastnými konfliktami a nevie tak reformy dotiahnuť do konca. “Ak nie je vôľa vládnuť, tak je to problém,” zhodnotila. 

Šéfka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová v tejto súvislosti hlave štátu odkázala, že jej slová na adresu vlády “považuje za veľmi nešťastnú iniciatívu, ktorá krajinu ešte viac destabilizuje“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reagoval na kritiku prezidentky: Vybrali ste sa cestou Kisku a ako Kiska aj skončíte!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti