eReport.sk
Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Fico: Ak prezidentka toto podpíše, to je hanba na tisíc rokov!


AKTUALIZOVANÉ – Opozičná strana Smer-SD vyzvala prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zvážila vymenovanie doterajšieho premiéra Igora Matoviča za ministra financií v zrekonštruovanej vláde. Predseda strany Robert Fico na pondelkovej tlačovej konferencii tiež poznamenal, že v novej pozícii bude mať Matovič ešte väčšiu moc ako doteraz.

Fico uviedol vyčíta Matovičovi tri veci: „Prvý faktor je, a dávame ho do pozornosti pani prezidentke, že prvýkrát v histórii moderného Slovenska sa ministrom financií stáva stredoškolák, lebo on (Matovič) ukradol vysokoškolské vzdelanie. Druhý veľký problém je, pamätám si mimoriadne obtiažne diskusie na úrovni premiérov, keď sme sa bavili o fiškálnych otázkach a o rôznych témach, ktoré sa týkali peňazí, európskeho rastu, inflácie… Povedzte mi, čo tam on chce robiť? Čo bude mať našepkávača za sebou? A čerešnička na torte je, že to je v podstate uznaný daňový podvodník.“

Hanba na tisíc rokov

„Ak prezidentka toto podpíše, to je hanba na tisíc rokov. Nevzdelaný, jazykovo nezdatný, nepripravený, daňový podvodník ide za ministra financií,“ skonštatoval Fico, ktorý spochybnil aj Matovičovo stredoškolské vzdelanie. K Eduardovi Hegerovi ako budúcemu predsedovi vlády povedal, že jeho nominácia bude viesť k „ďalšiemu zníženiu kvality vládnutia“. Chaos podľa neho bude pokračovať.

Šéf Smeru po tlačovke zverejnil status adresovaný hlave štátu: „Teraz sa ukáže, na koho strane v skutočnosti stojí pani prezidentka.“

Zdroj: fb/robertficosk

Ako sa vyrovná s plánom obnovy?

Matovič bude podľa Fica ako šéf rezortu financií rozhodovať o všetkom. „Igor Matovič sa momentálne stal najmocnejším mužom na Slovensku, má v rukách nielen premiéra, ale aj celú vládu. Tí, čo sa tešili tomu, aké štátnické gesto urobil, sú totálne naivní,“ doplnil podpredseda strany a exminister financií Ladislav Kamenický. Zvedavý je tiež na to, ako sa Matovič vyrovná s plánom obnovy.

Zdroj: Facebook Robert Fico

Matovič v nedeľu (28. 3.) informoval, že sa má pre vyriešenie koaličnej krízy na poste premiéra vymeniť s ministrom financií Hegerom. Ustúpil aj od požiadaviek voči partnerom. Hegera ako nového designovaného premiéra prijali aj koaliční partneri.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Ak prezidentka toto podpíše, to je hanba na tisíc rokov!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne