eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Fico: Máme nové šokujúce dôkazy o udavačoch! Chceme neverejnú schôdzu


Šéf strany Smer-SD Robert Fico v pondelok avizoval, že sa „máme na čo tešiť“. Už zajtra, teda v utorok (29.6.) chce poslancom národnej rady ukázať nové, podľa jeho slov aj šokujúce dôkazy o spolupracujúcich svedkoch, teda kajúcnikoch, alebo ak chcete udavačoch. Vo video odkaze na sociálnej sieti Fico informoval, že v tejto súvislosti chce Smer požiadať, aby časť schôdze parlamentu bola neverejná. Pripomíname, že posledná neverejná schôdza v národnej rade sa konala nedávno, keď predseda NR SR Boris Kollár čítal poslancom utajenú správu SIS a v pléne vystúpil aj šéf slovenských tajných Michal Aláč.

Fico v úvode videa pripomenul chystanú mimoriadnu schôdzu, ktorú iniciovala skupina nezaradených poslancov okolo expremiéra Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a jej jediným bodom je odvolávanie Igora Matoviča (OĽANO). „Tento návrh podpísalo všetkých 26 poslancov za stranu Smer -SD a máme na takýto postup množstvo dôvodov,“ uviedol Fico s tým, že je tu jeden dôvod, ktorý je mimoriadne vážny. „Je čím ďalej tým viac dôkazov, že Igor Matovič stojí na vrchole pyramídy zneužívania trestného práva v boji proti opozícii,“ tvrdí šéf Smeru.

Doplnil, že je zrejmé, že Matovič sa stretával a stretáva s hlavnými udavačmi. „Osobami, ktoré sú podozrivé zo závažnej trestnej činnosti. Osobami, ktoré sú schopné kvôli vlastnej záchrane porozprávať čokoľvek a krivo obviniť kohokoľvek,“ spresni trojnásobný bývalý predseda vlády.

Fico informoval, že na utorok poddáva Smer aj vlastný návrh: „A to je mimoriadna schôdza národnej rady, na ktorej poukazujeme na štátnu korupciu udavačov.“ Podľa šéfa Smeru je najvýznamnejším udavačom, bez ktorého „by Matovič nemohol nič robiť proti opozícii, pán Makó.“ Fico v tejto súvislosti opäť pripomenul už viackrát vyslovené podozrenia pri tendri Slovenskej pošty.

„Ak zajtra bude táto mimoriadna schôdza o štátnej korupcii, o tom, ako si kupujú týchto udavačov cez štátne zákazky, budeme žiadať, aby časť tejto schôdze bola neverejná, pretože máme neuveriteľné dôkazy o pánovi Makóovi a je potrebné o nich hovoriť na neverejnom zasadnutí národnej rady. Takže, opäť sa zajtra máme na čo tešiť,“ uzavrel Fico.

Zdroj: fb/robertficosk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Máme nové šokujúce dôkazy o udavačoch! Chceme neverejnú schôdzu

KOMENTOVALI STE: