eReport.sk
Robert Fico, foto: tasr

VIDEO Fico ku kauze únosu Vietnamca: Priživili ste sa na tom a zohrali úlohu idiotov

Nový týždeň, nová tlačovka strany Smer-SD. Predseda strany si dnes zobral na paškál tému rovnoprávnosti žien a mužov, čo sa týka najmä finančného ohodnotenia, ku súčasnej vláde, očkovacej stratégii a nevhodných testov. „Vláda si zobrala prestávku”, skonštatoval v prvých minútach tlačovky. No najmä sa venoval oznámeniu Generálnej prokuratúry ku kauze únosu Vietnamca.

Robert Fico nezabudol ani na svoj najobľúbenejší sviatok roku a to Medzinárodný deň žien. Pripomenul, že keby niet pandémie, určite ďakuje všetkým ženám v niektorom z kultúrnych domov na Slovensku.

Kauza únos Vietnamca a ospravedlnenie Kaliňákovi

Závery Generálnej prokuratúry SR v súvislosti s kauzou údajného únosu Vietnamca považuje Smer-SD za objektívne, nezávislé a spravodlivé. Generálna prokuratúra 5. 3. uviedla, že rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní v kauze boli správne a zákonné. Fico poukázal na medializované vyjadrenia o vtedajšom ministrovi vnútra za Smer-SD Robertovi Kaliňákovi v čase vypuknutia kauzy. Kritizoval médiá za to, že sa nedostatočne venovali výsledku, ktorý prezentovala GP.

Zdroj: Facebook Robert Fico

Príživníci a idioti

Výsledky označil Fico za zadosťučinenie pre Smer-SD, médiá pri informovaní o kauze podľa neho poškodili aj obraz Slovenska v zahraničí. Podľa Fica stále nie je dôkaz, či bol niekto prevádzaný cez Slovensko. Po vyjadrení GP očakával od médií ospravedlnenie. Podľa jeho slov sa médiá na kauze priživili a v prípade zohrali úlohu idiotov, ktorí vytvorili Slovensku medzinárodnú hanbu.

GP po preskúmaní potvrdila záver uznesenia vyšetrovateľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby z roku 2018, ktorým bola odmietnutá časť trestných oznámení podávateľov vo veci podozrenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. GP skonštatovala, že žiadna relevantná skutočnosť neodôvodňuje vedomú participáciu občanov SR na únose vietnamského občana. K závere o vedomej participácii občanov SR na únose na základe vykonaného dokazovania nedospeli podľa GP ani nemecké súdy, ktoré právoplatne rozhodli o odsúdení jedného obžalovaného vietnamského občana.

K únosu vietnamského podnikateľa a funkcionára tamojšej komunistickej strany Trinh Xuan Thanha z Berlína do Vietnamu malo dôjsť v júli 2017. Vietnamec bol v Nemecku v azylovom konaní, bol tak oficiálne chránený nemeckými úradmi. Nemecko sa v tejto súvislosti zaoberalo možnou slovenskou stopou v únose s možným zneužitím slovenského vládneho špeciálu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity