eReport.sk
Robert Fico počas tlačovej konferencie ku ministerke Kolíkovej.
Robert Fico počas tlačovky. Foto: youtube.com

VIDEO Fico: Kolíková má firmu, ktorá okradla vlastníkov obyčajných bytov!

AKTUALIZOVANÉ O STANOVISKO KOLÍKOVEJ – “Na Slovensku máme vládu snov. K plejáde hriešnikov, medzi ktorých patrí minister financií, ako usvedčený daňový podvodník, minister školstva, ako usvedčený plagiátor, ministerka kultúry, ako rómska rasistka s extrémistickými výrokmi či špeciálny prokurátor vo výkone trestu, sa dnes pridáva ministerka spravodlivosti Kolíková s pochybnými kšeftami jej firmy, uviedol šéf Smeru na utorkovej tlačovke Smeru. 

Šéf Smeru hovorí, že Mária Kolíková (Za ľudí), terajšia ministerka spravodlivosti SR, bola už počas predošlej vlády štátnou tajomníčkou na Ministerstve spravodlivosti (MS) SR, no na rozdiel od dnešných dní však bola absolútne nevýrazná a na svojej pozícii bola len preto, lebo to bola nominácia strany Most-Híd a osobná požiadavka vtedajšej ministerky Lucie Žitňanskej.

Pri tragédii Lučanského klamala, hovorí Fico

“Po nástupe Kolíkovej do funkcie ministerky spravodlivosti sme boli svedkami súhry dvoch faktorov: neprofesionality a veľmi zvláštnych povahových vlastností. Spomínaná neprofesionalita sa prejavila v dokumentoch, ktoré ministerka Kolíková predkladá na rokovania Národnej rady (NR) SR. Všetky tieto dokumenty nielenže treba neustále opravovať, lebo sú nekvalitné, ale rovnako tak sú aj predmetom obrovskej kritiky. Ide napríklad o reformu súdnej mapy, ktorá sa stretla s enormným odporom, pretože nie je dostatočne pripravená, má za cieľ len rušenie súdov a vyzerá to tak, že jej skutočným úmyslom je kšeft s budovami súdov,” vysvetľoval Fico. 

Zdroj: youtube

Podľa jeho slov ministerka Kolíková zlyhala aj ľudsky a to v súvislosti s tragickým úmrtím Milana Lučanského, exprezidenta polície. “Pri tejto tragédii poskytovala nepravdivé informácie, ľudovo povedané klamala,” podčiarkol expremiér.

Fico sa odvoláva na informácie z verejných zdrojov

“V tomto okamihu je však potrebné poukázať na to, čo je pani ministerka Kolíkova skutočne zač,” hovorí Fico, ktorý šéfku rezortu spravodlivosti spojil s pochybnými kšeftami rodinnej firmy Kolíkovej. Odvoláva sa pritom na informácie z verejných zdrojov. “Existuje jedna rodinná firma, ktorá má názov MK REAL, s.r.o. Podľa adries trvalého bydliska môžeme konštatovať, že ide o rodinnú firmu Kolíkovcov. Figuruje v nej totiž ministerka Kolíková, Beatrica Kolíková, pravdepodobne jej matka a Michal Kolík, brat ministerky Kolíkovej. Títo traja ľudia figurujú v spomínanej firme ako spoločníci. Ak prejdeme ďalej ku konateľom tejto spoločnosti, zistíme, že sa tam objavujú dve mená, a to brat ministerky Kolíkovej – Michal Kolík a istá Zdena Ivanková, ktorá sa vyskytuje aj v iných firmách rodiny Kolíkovcov,” podrobne vysvetľuje Fico.

Má ísť o spreneveru takmer 16-tisíc eur

Ako vzápätí uvádza, táto firma má pomerne široký záber – zo zistených informácií sa zaoberá, okrem iného aj správou rodinných domov. “Ministerka Kolíková tam sedí ako spoločníčka, má tam brata a ako ďalšieho konateľa pani Ivankovú, ktorá je podľa rozsudku súdu odsúdená za to, že v rokoch 2016 a 2017 z účtu, ktorý patril tejto spoločnosti, kde boli výlučne peniaze vlastníkov bytových domov číslo 531 a číslo 601 v Moste pri Bratislave, neoprávnene vyberala peniaze pre vlastnú potrebu a potrebu iných, teda ukradla a spreneverila 15 780 eur obyčajných ľudí. Ministerka spravodlivosti má firmu, ktorá okradla vlastníkov obyčajných bytov v Moste pri Bratislave,” hovorí šéf opozičnej strany.

Ministerka Mária Kolíková pred mikrofónmi novinárov. Po Ficovej tlačovke by mala rozhodne reagovať. – Foto: tasr

Ficov podpredseda v Smere Erik Kaliňák vo veci tejto kauzy ešte dodáva, že boli podané ďalšie trestné oznámenia: “V prvom ide o neoprávnené podnikanie, kedy MK REAL, s.r.o. poskytovala týmto vlastníkom správu bytových a nebytových priestorov a spoločného fondu. Webová stránka tejto firmy uvádza, že práve táto služba je tá, ktorú prezentujú ako svoju dominantnú, ale keď sa pozrieme na výpis z obchodného registra alebo zoznam správcov bytových priestorov, zistíme, že firma pani Kolíkovej nemala zriadené živnostenské oprávnenie na správu bytových či nebytových priestorov a ani pani Ivanková nebola zapísaná do zoznamu správcov bytových priestorov. Firma pani Kolíkovej nielenže okradla vlastníkov týchto bytov, ale sa aj dopustila trestného činu neoprávneného podnikania. Približne 5 rokov páchala túto trestnú činnosť. Do predmetu svojho podnikania to doplnili až v roku 2018.” 

Ivanková si mala vymyslieť domovú schôdzu

Podľa mladého Kaliňaká, ďalšie trestné oznámenie je evidované opäť na Ivankovú, ktorá v roku 2014 navýšila úver, ktorý si zobrali majitelia bytov v hodnote 220 tisíc eur na 280 tisíc eur. “Spravila tak bez informovania a súhlasu vlastníkov bytov. Spáchala trestný čin tým, že si vymyslela domovú schôdzu, kde sa o týchto veciach malo ´akože´ rokovať a následne aj sfalšovala podpisy dotknutých vlastníkov bytov. V tejto kauze zjavne platí staré známe – pod lampou je najväčšia tma,” uzavrel podpredseda strany.

Čo na to Kolíková?

Kolíková reagovala, že podiel vo firme zdedila po smrti otca. „Moja nevlastná sestra ostala naďalej konateľkou. Je pre mňa novou informáciou, že spáchala trestný čin, čo mi je úprimne ľúto,“ zdôraznila s tým, že za konanie nevlastnej sestry nie je osobne zodpovedná.

„Asi nie je náhoda, že sa mne aj mojej rodine Robert Fico takto venuje práve v čase, keď je predmetom verejnej diskusie kolúzna väzba a súčasne keď na tejto parlamentnej schôdzi má byť prerokovaný návrh zákona o obetiach trestných činov, ku ktorému bol v hrubom rozpore s legislatívnym procesom navrhnutý smerácky poslanecký návrh na skrátenie kolúznej väzby v rozsahu, ktorý považujem za neprijateľný na účely trestného konania,” zdôraznila ministerka. S ohľadom na závery pondelkovej (19. 4.) koaličnej rady verí, že takýto návrh v parlamente neprejde.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport