eReport.sk
Robert Fico. Foto: youtube

VIDEO Fico: Kolíková klamala, každú smrť vo väzbe vybaví zárezom na pažbe!

Ako sme vás informovali, v nedeľu zomrel vo výkone trestu advokát Ľubomír Krivočenko, ktorý bol väzobne stíhaný od minulého roku v kauze Dobytkár. V jeho prípade má ísť o prvé úmrtie v ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody v súvislosti s novým koronavírusom. Krajská prokuratúra Bratislava začala v súvislosti s týmto prípadom stredu vykonávať mimoriadnu previerku v Ústave na výkon väzby Bratislava, na úmrtie reaguje aj expremiér Robert Fico (Smer-SD).

Podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej sa napriek snahe nepodarilo pre obvinenú osobu zabezpečiť lôžko s pľúcnou ventiláciou. Šéf Smeru na smrť väzneného advokáta reagoval napriek tomu, že ho, ako tvrdí, osobne nepoznal. Má však v súvislosti s úmrtím Krivočenka viacero otázok a svoju ostrú kritiku smeru práve na šéfku rezortu spravodlivosti. Tvrdí, že Kolíková je bezcitná žena.

Fico: S obvineným zaobchádzali mimoriadne neslušne

Šéf Smeru vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti vyjadril rodine zosnulého advokáta úprimnú sústrasť a ako hovorí “zdieľa rozhorčenie nad fašistickými metódami vo výkone väzby.” Pripomenul, že na obvineného advokáta sa vzťahovala prezumpcia neviny. “No podľa medializovaných informácií s obvineným zaobchádzali mimoriadne neslušne. A zodpovední sú za to, rovnako ako aj v predošlých prípadoch, ministerka spravodlivosti a prokurátor Špeciálnej prokuratúry,” podčiarkol Fico.

Fico tvrdí, že advokátova manželka o ničom netušila

Následne vyrozprával sled udalostí, ktoré mali smrti väzneného podľa neho predchádzať a v tejto súvislosti položil niekoľko rečníckych otázok. „Advokát Krivočenko dostal covid vo väznici v Bratislave a keď sa mu zhoršil stav, previezli ho minulý týždeň do väzenskej nemocnice v Trenčíne, kde v nedeľu zomrel. Jeho manželke nebolo povolené s ním telefonovať a neposkytli jej ani základné informácie o zdravotnom stave manžela. S odkazom, že nemá notárom overené splnomocnenie od manžela. Ako je možné, že nebohý Krivočenko štyrikrát žiadal dozorového prokurátora o stretnutie s notárom, aby takéto splnomocnenie mohol manželke dať, a ani raz mu nebolo vyhovené? Ako je možné, že manželka advokáta celé dni nič netušila o tom, v akom vážnom stave je jej manžel? Ako je možné, že manželku o smrti svojho manžela informovali až 24 hodín po jeho smrti? Ako môže stáť na čele rezortu žena, ktorá bez akejkoľvek empatie len sucho konštatuje, že nemali pre advokáta posteľ s pľúcnou ventiláciou?,“ pýta sa znechutený šéf opozičnej strany.

Ide o hnusný fašizmus, domnieva sa šéf Smeru

Fico tvrdí, že v pondelok dostal informáciu, že jedna nemocnica len pár kilometrov od Trenčína voľnú kapacitu mala: “Navyše, na webe ministerstva zdravotníctva je informácia, že na Slovensku je takýchto kapacít 36, preto nerozumie, prečo zomierajúceho človeka neprevezú do civilnej nemocnice. Ide o hnusný fašizmus, kedy najskôr za záhadných okolností zomrie vo väzbe generál Lučanský, potom sa o samovraždu pokúsi Jankovská, obvinených prevážajú na výsluchy v reťaziach ako teroristov a keď zomrie ďalší obvinený, ministerka Kolíková to vybaví iba zárezom na pažbe.” 

Smer je pripravený rodine pomôcť,

Predseda Smeru ďalej tvrdí, že ministerka Kolíkov otvorene klamala „Čakám, čo teraz urobí tá bezcitná ženská na ministerstve spravodlivosti, ktorá otvorene klamala o pľúcnej ventilácii. Čo urobí prokuratúra s informáciou, že štyrikrát nedovolili advokátovi Krivočenkovi vo väzbe návštevu notára, že manželka nič nevedela o zdravotnom stave svojho manžela?,“ dodáva Fico s tým, že “sa z tohto škandalózneho prípadu bude vyvodzovať tvrdá zodpovednosť, rodina nebohého advokáta bude musieť ísť na medzinárodnú úroveň, nakoľko Slovensku sa žiaľ spravodlivosti nedovolá. Smer je pripravený rodine pomôcť, pokiaľ to bude potrebovať.”

Zdroj: youtube

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity