eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD). Zdroj: youtube

VIDEO Fico „blahoželal” Čaputovej, vládu tvrdo obvinil z toho, že trestá slušných ľudí

Šéf Smeru Robert Fico vo štvrtok zablahoželal prezidentke Zuzane Čaputovej, samozrejme myslel to ironicky. A následne sa pustil sa pustil do kritiky ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) a celej vlády. Mimoriadne kritický bol aj ku koaličnému návrhu, ktorým sa majú podporiť nezaopatrené deti. Smer hovorí v tejto súvislosti o kupovaní si hlasov a trestaní slušných pracujúcich a nepracujúcich občanov.

Fico na úvod pripomenul, že poslanci v parlamente hlasovali o viacerých dôležitých návrhoch, ktoré podľa strany Smer môžu rozvrátiť verejné financie, ako aj celú vládnu koalíciu. Začal však “blahoželaním” prezidentke.

Tvrdo vytkol prezidentke Matoviča

„Začnem v mene klubu Smer – SD obrovským blahoželaním prezidentke Slovenskej republiky, pani Čaputovej. Napriek tomu, že bola varovaná, že nemá posúvať za ministra financií blázna Matoviča tak urobila len preto, že chcela zachrániť vládnu koalíciu. A dnes začíname brať úrodu tohto nezmyselného nominovania človeka, ktorý nemá vzdelanie, nemá minulosť na významnú funkciu člena vlády Slovenskej republiky,” tvrdo vytkol Fico prezidentke fakt, že „požehnala” Matovičovi dostať sa na významný ministerský post.

Varoval pred gréckou cestou

Ako tvrdí Smer nemôže súhlasiť a nemôže podporiť v skrátenom konaní, ani v žiadnom inom konaní „takéto nevídané navyšovanie výdavkov v štátnom rozpočte.” „Toto je grécka cesta. Pýtame sa, aký je dôvod na navyšovanie výdavkov štátneho rozpočtu, ktorý bol schválený na rok 2021 o ďalšie 3,4 miliardy, ak vieme, že hospodárstvo ´šlape´ na úrovni okolo 5%?! Je to výsledok blbosti Matoviča, ale súčasne aj výsledok jeho chytráčenia, pretože si myslí, že opäť vyvolá konfliktov v koalícii,“ uviedol Robert Fico.

Šéf opozičnej strany zároveň oznámil, že pokiaľ bude návrh predložený parlamentu a budú chcieť ďalej hlasovať a schváliť to, Smer bude presadzovať zavedenie osobitného bankového odvodu.

Fico: Ľudia z osád nenakúpia potraviny pre deti

Za ďalšiu dôležitú tému týchto dní Fico označil „preteky, kto dá viac nezaopatreným deťom.” V tejto súvislosti Fico ostro kritizoval vládny návrh, podľa ktorého majú sumou 333 eur podporiť nezaopatrené deti v rodinách, ktoré sú v hmotnej núdzi „Zrazu príde návrh vlády, ktorý dáva nabok tých normálnych slušných ľudí a venuje sa len neprispôsobivým. Povedzme to nahlas – tieto peniaze idú dať neprispôsobivým rodinám. My to odmietame, toto je hrubé kupovanie si hlasov a podplácanie ľudí a predovšetkým potrestanie slušných pracujúcich a nepracujúcich,“ kritizoval predseda strany, ktorý tvrdí, že rodičia v hmotnej núdzi za finančnú pomoc, ktorú zinkasujú od štátu, určite nekúpia svojim deťom potraviny či oblečenie, ktoré potrebujú. „Chcete mi povedať, že tí ľudia z osád budú utekať deťom kúpiť potraviny, oblečenie, to čo potrebujú? Nie! Budú kupovať alkohol, mobilné telefóny a televízory. Takto skončia peniaze, ktoré sú určené akože týmto deťom,” uzavrel Fico.

Zdroj: youtube.com

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport