eReport.sk
Igor Matovič
Igor Matovič (OĽaNO) Foto. tasr

VIDEO Expremiér: Slovensko žije šesť dní lynčom Matoviča, na Baťovú som nepovedal jediné krivé slovo!

Expremiér a minister zdravotníctva Igor Matovič aj dnes vystúpil pred novinárov vo veci citlivých tém posledných dní, ktoré súvisia s nákupom vakcíny Sputnik V. Dialóg s ním však nebol možný, opäť sme boli svedkami monológu politika, ktorý zjavne cíti krivdu, najmä zo strany médií. Matovič hovoril o Štátnom ústave pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), jeho šéfke Zuzane Baťovej a padlo aj meno jej manžela Rada Baťu. “Permanentne som vystavený vulgárnym urážkam,” tvrdil v utorok na Úrade vlády bývalý premiér a šéf hnutia OĽaNO.

Matovič v prvej časti svojho vyhlásenia zopakoval, ako ŠÚKL podľa neho pochybil tým, že mal zverejniť v súvislosti s ruskou vakcínou Sputnik V “čisto politické stanovisko”.

ŠÚKL dal vraj “čisto politické vyjadrenie”

“To vyjadrenie, ktoré slovenský ŠÚKL do sveta vypustil, tá správa obletela svet, zverejnil to New York Times, Washington Post a podobné médiá, že vakcína Sputnik je v 40 krajinách iná a dokopy má spoločný len názov, to bolo čisto politické vyjadrenie, ktoré zásadným spôsobom narušilo dôveru ľudí voči tejto vakcíne aj na Slovensku. A preto potrebujeme dostať papier od registrovaného certifikovaného laboratória OMCL, ktoré je jediné oprávnené na území EÚ posudzovať šarže vakcíny. Čiže áno, potrebujeme zabezpečiť, keď už sa bude tou vakcínou očkovať, aby jej mohlo čo najviac ľudí dôverovať,” uviedol Matovič s tým, že zajtra, teda 14. apríla, plánuje informovať o téme Sputnika V na tlačovej konferencii. 

Skúsme sa najskôr pozrieť do svedomia, vyzval Matovič

Následne popísal to, ako sa cíti, hovoril predovšetkým o nenávisti, ktorú voči svojej osobe aktuálne vníma. “Dnes mám pocit, že šesť dní Slovensko žije lynčom doslova Matoviča, alebo podľa mňa až takým prepukávaním nenávisti. Skúste sa pozrieť do médií, čo médiá popísali na túto tému a porovnať to s realitou, ako som sa ja vyjadril v tejto veci,” vyzval prítomné média a dodal: “Bol som obvinený z čohokoľvek, permanentne som vystavený vulgárnym urážkam, napríklad Rada Baťa, manželky pani Baťovej, hoci ja som na pani Baťovú nepovedal jedno jediné krivé slovo. Takže skúsme sa najskôr pozrieť do svedomia a úplne úprimne: nemám chuť zatiaľ robiť tlačovku, keď vidím, čo píšete a aké informácie posúvate vašim čitateľom, divákom. Keď budem vidieť, že nenávisť trošku opadne, veľmi rád sa pred vás postavím a zodpoviem akékoľvek otázky, ďakujem.”

Zdroj:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport