eReport.sk
Peter Pellegrini
zdroj fb/ Peter Pellegrini

VIDEO eReport v centre diania – Prvé reakcie ľudí: S novým prezidentom sa budeme mať určite lepšie!


Peter Pellegrini zložil do rúk predsedu Ústavného súdu SR Ivana Fiačana ústavou predpísaný sľub a ujíma sa funkcie prezidenta SR. Urobil tak na sobotňajšej slávnostnej inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie v Bratislave. Fiačan zloženie sľubu v zmysle ústavy potvrdil, čím sa Pellegrini ujal funkcie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Program kultúrnych podujatií v Trnave.
  3. Marián Kéry zo Smeru-SSD
  4. Príslušníci policajného zboru zabezpečujú miesto streľby

Predpísaný sľub

,,Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dbať o blaho slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín žijúcich v Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony,“ citoval Pellegrini Ústavu SR.

Čo by ste popriali novému prezidentovi?

Pocity ľudí z davu, ktorí sa prišli pozrieť na slávnostnú inauguráciu nového prezidenta boli veľmi pozitívne. ,,Prajem mu veľa zdravia, šťastia po celé roky, aby dobre viedol krajinu, nech sa nenechá ničím a nikým ovplyvňovať. Nech vždy múdro a spravodlivo rozhodne. A zároveň bývalej prezidentke prajem nech sa má dobre, nech oddychuje a nech si užíva slobodu. Nemala som sa dať zaočkovať, spravila som to iba kvôli dcére, ktorá býva v Maďarsku, aby ma pustili cez hranice! Myslím si, že s novým prezidentom sa budeme mať lepšie!“ dodala občianka vo videu.

Zdroj: yt: eReport v centre diania

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO eReport v centre diania – Prvé reakcie ľudí: S novým prezidentom sa budeme mať určite lepšie!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre