eReport.sk
Zľava Mária Kolíková a Ondrej Dostál.
Zľava Mária Kolíková a Ondrej Dostál. Foto: fb/ondrej.dostal.798

VIDEO Dostál spomína na prvé dni v parlamente. Prečo ho Belousovová chcela prefackať?

Poslanec, ktorý sedí v parlamente za SaS Ondrej Dostál, sa lúči s poslaneckými lavicami. Dôvodom je to, že sa stal štátnym tajomníkom na ministerstve spravodlivosti. Pri tejto príležitosti si zaspomínal na svoje prvé dni v národnej rade.

„Myslím, že to bol prvý alebo druhý deň, keď sa mi Anna Belousovová vyhrážala fackou,“ pripomenul si. Dôvodom boli jeho reči, ktorými komentoval fakt, že by sa Belousovová mala stať predsedníčkou výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.

„Tento výbor tradične pripadá opozícii, takže vtedajšia opozičná SNS tam nominovala Annu Belousovovú. Toto je zvyčajne taký formálny bod, ktorý sa nerieši. Nejak sa politické strany dohodnú a rozdelia si miesta predsedov a podpredsedov výborov a už to rešpektujú. Ja som narušil tú dovtedajšiu tradíciu a vystúpil som proti tomu a povedal som, že nesúhlasím s tým, aby nacionalistická strana ako SNS obsadila výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny. Prirovnal som to k tomu, ako keby sa mal Ján Slota stať šéfom protialkoholickej liečebne,“ uviedol Dostál.

Belousovová chcela vraj kedysi prefackať Dostála. Nakoniec to schytal Matovič. – Foto: tasr

Tieto jeho reči mali naštvať Annu Belousovovú. „Prišla za mnou a povedala mi, že si mám dávať pozor na jazyk alebo na hubu, pretože by som po nej mohol dostať,“ dodal budúci štátny tajomník. A ako to nakoniec dopadlo? „Nedostal som, iba sa mi pani Belousovová vyhrážala. Potom reálne tú facku dostal Igor Matovič ako prvý,“ prezradil.

Dostál uznal, že mu poslanecké lavice budú tak trochu chýbať. Najmä možnosť vyjadrovať sa k návrhom zákonov. Ale sú veci či skôr ľudia, za ktorými mu smutno nebude. „Určite mi nebude chýbať, že nebudem musieť sedávať v jednej miestnosti s fašistami, alebo s ľuďmi ako Ľuboš Blaha, lebo tí ničia parlamentnú debatu. Oni tam hulákajú, vykrikujú, je to vulgárne. Nemá zmysel s nimi vecne debatovať,“ uzavrel.

Zdroj: fb/stranasas


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dostál spomína na prvé dni v parlamente. Prečo ho Belousovová chcela prefackať?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php