tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Antivaxeri v sídle televízie ITN.
Antivaxeri v sídle televízie ITN. Zdroj: printscreen/fb

VIDEO Do sídla britskej televízie vtrhli antivaxeri, zasahovať musela polícia

Do sídla britskej televíznej a produkčnej spoločnosti Independent Television News (ITN) vnikli v pondelok demonštranti, ktorí nesúhlasia s očkovaním a opatreniami vlády na zastavenie šírenia nákazy koronavírusom. Informovala o tom agentúra DPA.

Účastníci protestu po demonštrácii proti očkovaniu v uliciach Londýna vnikli do budovy ITN vo štvrti Camden. Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidieť desiatky ľudí, ktorí sa pokúšali z recepcie dostať ďalej do budovy. V tomto úsilí im bránilo niekoľko policajtov.

Novinárom odporučili nevychádzať z budovy

Ďalší muži zákona sa zhromaždili pred budovou, aby zabránili ďalším nespokojným občanom vniknúť do jej priestorov. Hovorca ITN povedal, že novinárom, ktorí pre spoločnosť pracujú, bolo povedané, aby v záujme zachovania vlastnej bezpečnosti nevychádzali z budovy. To podľa neho spôsobilo, že žurnalisti neboli schopní vykonávať svoju prácu v teréne.

Zdroj: fb/investigativnazurnalistika

Na sociálnej sieti Twitter sa objavilo aj video, v ktorom antivaxeri kričali pejoratívne výrazy na známeho britského televízneho novinára Jona Snowa. Podľa londýnskej metropolitnej polície sa situáciu v sídle ITN napokon podarilo dostať pod kontrolu.

Demonštranti sa už pokúsili vniknúť aj do BBC

Agentúra DPA v tejto súvislosti pripomenula, že podobný incident sa odohral aj 9. augusta, keď sa dav údajne zložený z odporcov očkovania pokúsil vniknúť do starého sídla televíznej a rozhlasovej verejnoprávnej spoločnosti BBC v západnom Londýne.

V týchto priestoroch sa v súčasnosti nakrúca talkshow televízie ITV, ktorá patrí do portfólia ITN. Okrem toho spoločnosť Independent Television News prevádzkuje aj stanice Channel 4 a Channel 5.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Do sídla britskej televízie vtrhli antivaxeri, zasahovať musela polícia

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku