tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Stavebné práce na odpočívadle Triblavina
Stavebné práce na odpočívadle Triblavina. foto: slovakdesigncente

VIDEO Ničia diaľničiari ako Taliban? Ostrá kritika bude mať zrejme právnu dohru!

Tak toto je už naozaj drsné! Národná diaľničná spoločnosť čelí ostrej kritike po tom, ako zdemolovala preliezačky na odpočívadle Triblavina. Neboli to však hocijaké preliezačky, išlo o dizajnové umelecké objekty, za ktorými stoja známi sochári a architekti. „Príkaz znel jasne: Zničiť a zahrabať. A klamať, klamať a klamať. Národná dialničná spoločnosť (NDS) sa správa ako Taliban,“ reagovalo na situáciu Slovenské centrum dizajnu. A ďialničiari? Tí chcú teraz podniknúť právne kroky za poškodzovanie dobrého mena.

Keďže stav diela vylúčil premiestnenie preliezačiek z odpočívadla Triblavina na odpočívadlo Zeleneč, jeho dvaja spoluautori udelili Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) súhlas s demoláciou. Vydané bolo aj stavebné povolenie. Uviedla to vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková. Reagovala tak na kritiku Slovenského centra dizajnu o spôsobe demolácie diela stavebnej architektúry.

NDS: Podnikneme všetky právne kroky

„Ostro sa vyhradzujeme voči tvrdeniam Slovenského centra dizajnu, že Národná diaľničná spoločnosť sa správa ako Taliban. Rovnako sa ostro ohradzujeme voči tvrdeniam Slovenského centra dizajnu, že klameme,“ spresnila. Vyhlásila, že Slovenské centrum dizajnu svojim stanoviskom „osočuje Národnú diaľničnú spoločnosť, poškodzuje jej dobré meno, na základe čoho podnikneme všetky právne kroky“.

Žgravčáková uviedla, že v roku 2012 autori najskôr udelili súhlas s premiestnením diela na odpočívadlo Zeleneč. Ako ďalej dodala, keďže technický stav diela vylúčil jeho premiestnenie bez vážneho poškodenia a zároveň nespĺňalo bezpečnostné požiadavky, autori vydali súhlas s jeho demoláciou

„Rovnako sme o uvedenom informovali aj autorskú spoločnosť LITA so sídlom v Bratislave. K demolácii objektu sme pristúpili pred mesiacom, od roku 2019 autori diela ani autorská spoločnosť nepristúpili k odvolaniu súhlasu s demoláciou,“ doplnila.

Príkaz znel jasne: Zničiť a zahrabať. A klamať!

Zo spravodajskej relácie RTVS, ktorá bola odvysielaná ešte v roku 2017 je zrejmé, že NDS hovorí o tom, že sa dizajnérske dielo zachová, pričom deklarovali, že ho uchránia pred poškodením počas stavebných prác.

„Príkaz znel jasne: Zničiť a zahrabať. A klamať, klamať a klamať. Národná dialničná spoločnosť (NDS) sa správa ako Taliban. Chceme vedieť kto o tom rozhodol a či sa mu dnes bude dobre zaspávať. Dnes bagre NDS zničili a zahrabali všetky preliezky na odpočívadle Triblavina. Donedávna keď vytvorili násyp okolo nich, tak tvrdili, že je tam preto, aby odpočívadlo ochránil. Klamali,“ takáto ostrá bola reakcia Slovenského centra dizajnu pred viac ako dvoma desiatkami hodín na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/slovakdesigncenter

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ničia diaľničiari ako Taliban? Ostrá kritika bude mať zrejme právnu dohru!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku