eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

VIDEO Danko tvrdí, že Matovičovi natiahol červený koberec, premiér to odmieta!

V súčasnosti nie je na mieste, aby minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) zmätkoval alebo nekonal. Mimoparlamentná strana SNS to tvrdí v súvislosti s ďalším postupom šéfa zdravotníckeho rezortu pri akvizícii ruskej vakcíny Sputnik V.

Líder SNS Andrej Danko preto vyzýva ministra, aby podpísal výnimku pre ruskú vakcínu. “Minister Krajčí má jedinečnú šancu, aby odčinil všetky svoje chyby, ktoré doteraz v boji s ochorením COVID-19 urobil,” uviedol Danko. Pripomína, že ak je očkovanie jednou z mála ciest na zabránenie šírenia vírusu, vakcína Sputnik sa ukazuje zároveň ako jeden z najlepších nástrojov boja proti ochoreniu COVID-19.

Danko verí, že premiér neťahá Rusov za nos

Danko vo video s názvom “Zľakne sa Matovič?” hovorí, že “verím, že Igor Matovič nevodí Rusov za nos, verím, že dotiahne všetky rokovania a verím, že ticho prizná, že červený koberec, ktorý sme mu natiahli, mu poslúžil k tomu, aby Slovensko bolo jeden z mála štátov, ktoré vôbec Sputnik bude mať.”

Zdroj: fb/andrejdanko.sk

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) počas jednej z tlačových konferencií k Sputniku vylúčil, akúkoľvek spoluprácu s Dankom či so SNS v súvislosti so zabezpečovaním ruskej vakcíny. Uviedol tiež, že Danko ho ani nijako k rozhodnutiu zadovážiť Sputnik pre Slovensko neinšpiroval. Sú teda len dve možnosti. Buď sa v súvislosti s “natiahnutým červeným kobercom” a svojimi údajnými zásluhami Danko len chváli a robí si takto politickú reklamu, alebo nehovorí pravdu Matovič, keď tvrdí, že mu Danko so Sputnikom nijako nepomáha ani ho neinšpiroval. Až čas ukáže, ako to vlastne bolo či je…

Krajčí to ešte zváži

Predseda SNS už v januári žiadal premiéra o stretnutie k ruskej vakcíne proti ochoreniu COVID-19 a ponúkal mu pomoc pri zabezpečovaní Sputnika.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v sobotu oznámilo, že po vetovaní spoločnej vládnej dohody o zabezpečení ruskej vakcíny zváži ďalší postup, na prvé miesto bude neustále klásť ochranu životov a zdravia v čase pandémie.

Matovič tvrdil, že už s Rusmi rokoval

Kabinet vo štvrtok (18. 2.) neschválil nakúpenie vakcín Sputnik V. Návrh vetovala strana Za ľudí, ktorá trvá na oficiálnom registračnom procese a verifikácii bezpečnosti vakcíny Európskou agentúrou pre lieky (EMA). Postoj strany Za ľudí kritizoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

V zabezpečení ruskej vakcíny vidí možnosť zvýšiť percento ľudí ochotných dať sa očkovať. Upozorňuje pritom i na realizovaný prieskum verejnej mienky. V prospech Sputnika hovorí podľa neho i názor odborníkov. Matovič by bol rád, ak by minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽANO) udelil na používanie Sputnika výnimku. S ruskou stranou sa mal premiér už dohodnúť na zabezpečení dvoch miliónov dávok do konca júna.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.