eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

VIDEO Danko odkázal Matovičovi: Nečakám, že mi poďakuješ za Sputnik!

Bývalý predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko reagoval na dovoz vakcíny Sputnik V na Slovensko. Tvrdí, že dovozu ruskej očkovacej látky predchádzala štvortýždňová práca národniarov. Napriek tomu, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) to v pondelok na košickom letisku vylúčil – a to dosť pejoratívnym spôsobom – Danko hovorí, že ani nič iné od predsedu vlády nečakal.

“Milí priatelia, musím povedať, že som dnes skutočne šťastný. Som rád, že si Slováci budú môcť vybrať očkovaciu látku. Je jedno, či je zo západu alebo z východu, dôležité je, že je účinná. Štyri týždne sme na tom pracovali. Pamätáte si, ako som štyri týždne dozadu vyzýval Igora Matoviča, aby kontaktoval Denisa Manturova? Denisa Manturova považujem za svojho osobného priateľa, a áno, je to jeden z mála ľudí, ktorí pri mne stáli aj po neúspešných voľbách,” hovorí Danko vo svojom videu, ktoré na sociálnej sieti zverejnil v pondelok večer.

Zdroj: fb/a.danko

Tvrdí, že “keď sa však podarí to, čo sa podarilo dnes, že Slováci sú jeden z vyvolených národov, ktoré dostanú vakcínu Sputnik, tak si každý z môjho kolektívu musí povedať, že to stálo za to.”

Zároveň zdôraznil, že “treba dobre vychádzať aj s EÚ aj s USA aj s Čínou aj s Ruskou federáciou”. V závere svojej reakcie uviedol, že verí, že aj Sputnik prispeje k tomu, aby skončil “chaos”, ktorý tu podľa jeho slov máme. A dodal aj jeden odkaz adresovaný premiérovi: “Nie, nečakám poďakovanie od Igora Matoviča, je náš politický súper.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport