eReport.sk
foto: tasr

VIDEO Čo odhalili mikrofóny počas tlačovky? Toto šepkal Sulík Cigánikovej

Koaličná kríza je aspoň na teraz zažehnaná. Ťažko si však predstaviť, ako budú na vláde vedľa seba po tom všetkom, čo odznelo, fungovať šéf SaS Richard Sulík a predseda OĽANO Igor Matovič. S ešte stále premiérom má však problém aj ďalšia liberálka. Jana Bittó Cigániková bola dokonca pripravená sa s ním súdiť.

Nie je žiadnym tajomstvom, že šéfka zdravotníckeho výboru má s ešte stále premiérom napäté vzťahy. Matovič ju totiž v minulosti označil za „ťažkú lobistku“ v prospech finančnej skupiny Penta. Bittó Cigániková žiadala od predsedu vlády ospravedlnenie a nevylúčila, že celá aféra vyústi do právneho sporu. Na včerajšom tlačovom brífingu strany SaS dostala otázku, či sa plánuje ešte s Matovičom súdiť, alebo sa na celý spor zabudne. Práve keď sa Cigániková išla postaviť k mikrofónu, bolo počuť ako jej Sulík šepká: „Neruš to.“

“Neruš to!” šepkal Sulík Bittó Cigánikovej počas tlačovky. – Foto: TA3

Bittó Cigániková potom dala vyjadrenie, že síce je čas zložiť zbrane, ale nie úplne. S Matovičom sa chce porozprávať medzi štyrmi očami. „Nebudem trvať na verejnom ospravedlnení, ale na internom určite, pretože veci, ktoré zazneli, sú a ostávajú nepravdivé. Nechcem sa v tom ale ďalej rýpať,“ nechala sa počuť liberálka, ktorá však nevie, či na to Matovič pristúpi. Za to v nedeľnom živom vstupe na sociálnej sieti sa „rozkecala“ a prezradila čo to z politického zákulisia. Konečne sme sa tak dozvedeli, prečo OĽANO žiadalo Cigánikovej hlavu ako šéfky zdravotníckeho výboru.

Podarí sa urovnať spor medzi liberálkou a ešte stále premiérom Matovičom? – Foto: tasr

„Ja som Marekovi Krajčímu robila také veci, že keď on dal na poslednú chvíľu návrh zákona, ktorý ani neprekonzultoval nie že s odbornou verejnosťou, ale ani s koaličnými partnermi, tak som si postavila hlavu niekoľkokrát a povedala som, že nie, výbor nebude, kým neprejde 24 hodín, nech si to kolegovia môžu naštudovať,“ nechala sa počuť politička, s tým, že to bol najväčší kameň úrazu. Sama zo zdravotníckeho výboru však porúčať nemieni.

Bittó Cigániková neraz “podkúrila” exministrovi Markovi Krajčímu. – Foto: sita

„Premiér nemá čo diktovať parlamentu. Keď by bolo nejakou súčasťou politickej dohody, že ja sa vzdám predsedníctva zdravotníckeho výboru, tak toto som ochotná spraviť. Ak to bude dohoda, na ktorej sa všetci zhodnú, som s tým úplne ok. Ale určite zostanem v zdravotníckom výbore,“ dodala Bittó Cigániková. Liberálka priznala, že prístup strany Za ľudí v celej kríze sa jej zdal málo razantný. „Mala som pocit, že trošku málo ťaháme za ten povraz, respektíve, že Veronika by sa najradšej len ďalší rok bavila a pekne interne dohovárala, čo sme robili už rok,“ nechala sa počuť šéfka zdravotníckeho výboru.

Zdroj: Youtube Politika na Slovensku

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport