eReport.sk
Foto: shutterstock

VIDEO Chýbalo len pár metrov! Desivé zábery pádu lanovky, pri ktorom zomrelo 14 ľudí

Pád lanovky v Taliansku, pri ktorom pred necelým mesiacom zomrelo štrnásť ľudí, prežil iba päťročný chlapec. Teraz sa na verejnosť dostali zábery z priemyselnej kamery, na ktorých je vidieť, čo presne sa stalo, informoval o tom spravodajský web Corriere della sera.

Podľa videa bola červenobiela kabínka lanovky s pätnástimi ľuďmi už takmer vo svojej hornej hranici, keď sa zrazu prudko zhupla, zlyhali brzdy a rozbehla sa strmhlav dolu po lane. Pri prejazde cez prvý stĺp vybehla z vodiaceho lana a zrútila sa dolu na zem. Kotúlala sa ešte niekoľko metrov po svahu.

Talianske médiá zverejnili zábery z dvoch kamier. Tá druhá zaberá priestor z hornej stanice, kde je vidieť, že sa obsluha už chystala pasažierom otvoriť dvere kabínky. Chýbalo naozaj len pár metrov a všetci mohli byť v poriadku. To sa však, bohužiaľ, nestalo.

Hroznú tragédiu prežil iba päťročný Eitan Biran. Štrnásť ľudí, vrátane jeho rodičov, starých rodičov a súrodenca zahynulo. Chlapec podľa všetkého prežil len vďaka tomu, že ho otec v posledných chvíľach života uchránil svojim vlastným telom.

Zdroj: Twitter tg3

Video slúži ako dôkazný materiál, s ktorým pracujú vyšetrovatelia. Tí krátko po nehode zadržali troch zamestnancov firmy, ktorá lanovku prevádzkovala. Údajne mali manipulovať s brzdami a o probléme vraj vedeli dlhšiu dobu.

Nešťastie sa stalo v nedeľu 23. mája v talianskej obci Stresa, ktorá leží na brehu piemontského jazera Lago Maggiore. Lanovka viedla na vrch Mottarone, ktorý je vyhľadávaným výletným cieľom, kvôli vyhliadkam do okolia a zábavnému parku pre deti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chýbalo len pár metrov! Desivé zábery pádu lanovky, pri ktorom zomrelo 14 ľudí

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php