eReport.sk
Finalistky Miss ČR 2021

VIDEO České finalistky Miss majú vraj po očkovaní trvalé následky. Celú vec okomentoval aj odborník

V susedných Čechách sa blíži finále Miss ČR 2021. Pri tejto príležitosti sa rozhodli natočiť spot na tému očkovania a nepravdivých informácií. Cieľom malo byť zvýšenie povedomia o dezinformáciách. Reakcie na video však boli rôzne.

„Dievčatá pozrite sa, normálne sa mi po očkovaní predĺžili vlasy,“ chváli sa v spote jedna z finalistiek. „No a ja mám po očkovaní takéto dlhé nohy,“ tvrdí ďalšia. Pridávajú sa aj ostatné dievčatá, niektoré vraj majú po vakcíne lepšiu pleť, iné zase biele zuby. „Myslíte si, že sa vám toto nemôže stať po očkovaní? A čo tie iné zaručené správy. Ďakujeme vám, že ste sa nechali zaočkovať. Možno aj vďaka vám budeme mať 6. 11. finále aj s divákmi,“ dodávajú na záver dievčatá, aby bolo jasné, že časť spotu netreba brať tak vážne.

– Foto: fb/missceskerepubliky

Podľa komentárov na sociálnej sieti sa však nie každému pozdáva tento druh propagácie. „Toto je dosť nepodarené. Chápem, že ste chceli pomôcť a zapojiť sa do kampane očkovania. Ale namiesto toho, aby Miss zastávala i etickú a morálnu stránku, ste z toho urobili reklamu, že Miss je o vzhľade a v hlave prázdno. Hĺbka správy je na bode mrazu. Spot je nevydarený, slečna v závere musela byť nadabovaná,“ rozčuľoval sa fanúšik na sociálnej sieti Miss ČR.

– Foto: fb/Richard Kollar

Nuž niekto má spot, niekto má očkovaciu lotériu. Svojráznu reklamu sa rozhodol okomentovať aj matematik Richard Kollár, ktorý sa netají názorom, že na Slovensku by sa peniaze vynaložené na očkovaciu lotériu dali využiť aj inak. „Neviem, či je to práve pre vekovú kategóriu 65+, ale kto vie. Aj toto ukazuje, že reklama na očkovanie môže mať oveľa viac podôb, ako si vieme predstaviť. Či by nám to ešte pomohlo to neviem, ale je škoda, že sme to aspoň neskúsili,“ povzdychol si odborník.

– Foto: youtube/Miss České republiky


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO České finalistky Miss majú vraj po očkovaní trvalé následky. Celú vec okomentoval aj odborník

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php