eReport.sk
Lenartov zaplavila voda. Foto: facebook Miroslav Mirek Kolbasa

VIDEO Búrky nechali za sebou spúšť: Na východe zaplavilo dvory a pivnice rodinných domov

Silná búrka s prívalovým dažďom zaplavila v nedeľu popoludní cestu I. triedy v obci Lenartov v Bardejovskom okrese, ako aj dvory a sčasti aj pivnice rodinných domov. Cesta sa stala neprejazdnou a museli ju uzavrieť, v obci vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. TASR o tom informovala starostka Lenartova Jana Blanďová.

„Voda udrela z lesov a podmyla cestu I. triedy, udrela do dvorov rodinných domov a začala zaplavovať aj pivnice. Tak sme sa zmobilizovali, prišli tu hasiči, vyhlásili sme tretí stupeň povodňovej aktivity, zabezpečili sme techniku a teraz to dávame do poriadku. Stále však prší, takže nevieme, čo z toho bude, dúfame, že to ustane,“ povedala starostka.

Lenartov zaplavila voda. – Foto: Facebook OB

K zaplaveniu cesty došlo podľa nej v krátkom čase, rozvodnil sa pritom inokedy malý potôčik a prietok pod hlavnou cestou zahatali nánosy dreva. „Zalialo záhradky a dvory domov, niekomu to vošlo aj do pivníc, teraz čistíme aj prietoky, po ceste je však strašne veľa blata, hliny a dreva,“ dodala. V obci zvolali krízový štáb a situáciu riešia v spolupráci s ďalšími zložkami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Búrky nechali za sebou spúšť: Na východe zaplavilo dvory a pivnice rodinných domov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti