eReport.sk
Foto: twitter

VIDEO a FOTO MASAKER na škole: Tínedžeri zastrelili deti i učiteľa

AKTUALIZOVANÉ – Počet obetí streľby v jednej zo stredných škôl v meste Kazaň v stredoruskej Tatárskej republike sa zvýšil na 11. Medzi obeťami sú deti i učitelia. Zranených pri streľbe bolo 32 ľudí, ktorých prevážajú do miestnych nemocníc. Informovala o tom agentúra TASS.

Podľa TASS, ktorá sa odvolala na policajné zdroje, útočníci boli dvaja. Jedného z nich – 17-ročného mladíka – polícia zadržala. Druhého útočníka, ktorý sa skrýval v škole, neskôr zlikvidovala policajná jednotka osobitného určenia. Tá ešte v škole zostala, aby prekontrolovala celý objekt.

Zdroj: Facebook TRT World

Polícia pred tým pripustila, že druhý útočník sa stále skrýva v budove školy a zadržiava tam niekoľko rukojemníkov. Agentúra TASS dodala, že po incidente v škole č. 175 bola posilnená bezpečnosť vo všetkých školách v meste.

Časť školákov zo školy, kde došlo k streľbe, už medzičasom evakuovali a rozmiestnili do okolitých základných a materských škôl, kde sú im k dispozícii psychológovia.

Zdroj: Twitter

Očití svedkovia informovali, že niekoľko detí sa po vypuknutí streľby v škole zachraňovalo tak, že vyskakovali z okien svojich tried. Agentúra TASS dodala, že zadržaný útočník nebol žiakom strednej školy, kde útočil. V čase útoku bolo v škole 714 detí, asi 70 zamestnancov, z toho 52 učiteľov, dodal TASS.

Putin nariadil úpravu zákona o zbraniach

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil v utorok preskúmať legislatívu týkajúcu sa držby zbraní. Reagoval tak na streľbu, ktorej dejiskom sa stala jedna zo stredných škôl v meste Kazaň v stredoruskej Tatárskej republike, ktorá si podľa najnovších informácií vyžiadala najmenej osem životov a 21 zranených.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že Putin “vydal príkaz na bezodkladné vypracovanie nového ustanovenia týkajúceho sa typov zbraní, aké môžu byť v rukách civilistov,” a to s prihliadnutím na zbraň, aká bola použitá pri utorňajšej streľbe, píše agentúra AFP. Hovorkyňa prezidenta Tatárskej republiky Lilija Galimovová informovala, že útočník konal sám. Novinárom pritom povedala, že informácie o údajných dvoch páchateľoch neodrážajú skutočnú situáciu a označila ich za “nepravdivé”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport