eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Vianočné trhy v bratislavskom centre budú: Rátajte s kontrolami, vstup len pre očkovaných!

BRATISLAVA – Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí by sa mali naďalej konať od 26. novembra do 23. decembra. Mestská časť však opätovne upozorňuje, že prístupné budú len pre očkovaných, vstupy na trhy budú kontrolované. Uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove. Osadené budú dva vianočné stromčeky, koncerty budú z centra mesta rozptýlené po mestskej časti.

V rámci vianočných trhov je nahlásených 20 stánkov a jeden gril, nachádzať sa budú v oplotenom priestore. Okrem toho bude pred historickou budovou SND šesť stánkov so suvenírmi. „Všetky stánky budú na námestí rozmiestnené tak, aby sa zabránilo z epidemického hľadiska nežiaducemu zhromažďovaniu konzumujúcich návštevníkov v strede námestia,“ priblížil Števove.

Atmosféru umocnia dva vianočné stromčeky

Vianočnú atmosféru budú tento rok dotvárať dva vianočné stromčeky. Jeden z nich bude tradične na Hviezdoslavovom námestí, nainštalovaný má byť v piatok (19. 11.). Menší, zodpovedajúci komornejšej mierke priestoru na nábreží, bude na Rázusovom nábreží pri Propelleri. Jeho osadenie je naplánované na 29. novembra. O jeho výzdobu sa postará výtvarníčka Nina A. Šošková.

Koncerty by chýbať nemali

Chýbať by tento rok nemali ani vianočné koncerty, pre pandemickú situáciu však nebudú koncentrované v centre mesta, ale v rámci festivalu Šťastné a veselé Staré Mesto rozptýlené na viacero miest v rámci mestskej časti. Koncertovať sa bude napríklad v Horskom parku, pri Teplárni Dušana Jurkoviča, na trhovisku Žilinská, na Námestí Mateja Korvína, na Rázusovom nábreží či v parčíku na Belopotockého ulici.

„Pôjde o menšie koncerty, pri ktorých očakávame, že sa na nich zúčastnia najmä komunity a ľudia žijúci, prípadne pracujúci v danej časti Starého Mesta. Zníži sa tým mobilita Staromešťanov a koncentrácia ľudí v úplnom centre mesta,“ doplnil Števove.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Starostka mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.
  2. Na Hlavnom námestí v Bratislave osadili vianočný stromček v utorok 2. novembra 2021.
  3. Vlaňajšia vianočná atmosféra na Hlavnom námestí v Bratislave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vianočné trhy v bratislavskom centre budú: Rátajte s kontrolami, vstup len pre očkovaných!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti